NogAjiar^© dan.... Wij zijn Ajax amsterdam [Mloe zit het ook alweer? Spelers met een aflopend, nog 1-jarig contract werden geacht bij te tekenen, een transfer te maken of anders zat er niks anders op om het laatste jaar in Jong Ajax te slijten. Nou niet bepaald een uithangbord als je een jaar later transfervrij naar een andere club wilt. Op dit moment zijn er diverse spelers in de selectie die aan hun laatste jaar bezig zijn, Schone, Moisander en Sigthorsson zijn de bekendste namen. Geen van deze drie speelt in Jong Ajax, sterker nog, geen van deze drie heeft ook maar bijgetekend. Dat klinkt misschien raar, maar er is een zeer eenvoudige reden: Hoe kan je bijtekenen als er nog niks te tekenen is? Tot op heden hebben geen van deze drie spelers een formeel contract aangeboden gekregen van onze mooie club. En dus kan er ook geen handtekening werden gezet. WIJ ZIJN AJAX AMSTERDAM De Meersche Helden 2Q14 - 2015 Pagina 34 En dat is toch opvallend, zeker als je ziet hoeveel waarde m.n. Schone heeft voor dit team. Ajacied van het jaar wordt je niet zo maar! Dat er sommigen zijn die hem een buitenlands avontuur gunnen vind ik ergens een beetje merkwaardig. Hij is een Deen, speelt in Nederland, dus hij is toch al bezig aan een buitenlands avontuur, of niet dan? Daarnaast is onze stoere K(L)asse een meerwaarde voor de jonge spelers, beschikt hij over een bijna dodelijke vrije trap (al begint Ricardo van Rhijn dit kunstje ook aardig te beheersen) en is een nooit zeurende hardwerkende en inspirerende leider binnen het collectief der Godenzonen. En dan ook nogwie moet hem vervangen? Hebben we op dit moment wel een speler rondlopen waarvan je zegt: "Ja, dat is de opvolger van Schone". Nee dus. Moisander is een vergelijkbaar verhaal, ook al zo'n vaste waarde in Ajax 1 .Maar hier lijkt eventuele opvolging wel aardig geregeld. Boilesen en Viergever kunnen op zijn positie spelen, terwijl de gedroomde opvolger Denswil maar blijft treuzelen met het tekenen van een contract. Niet zo slim van Stefano want garanties krijg je niet in het betaalde voetbal. Natuurlijk wil hij spelen, maar de concurrentie aangaan hoort bij voetbal op hoog niveau. Zeker binnen een club als Ajax waar spelers elkaar scherp moeten houden. Als je de garantie wilt dat je elke week in de basis staat moet je maar naar FC Bal op 't Dak, al spelen die geen Champions League natuurlijk en zitten er ook verdacht weinig scouts van buitenlandse topclubs op de tribune. Voor Kolbeinn ligt het een beetje lastiger. Een half jaar geleden nog afgeschreven en in de etalage, Milik en Zivkovic werden aangetrokken voor de nummer 9 positie en nu is hij ipv verkocht de 1 e spits. Moet je hem nou een nieuw contract aanbieden of niet? Als hij wat vaker het net zou vinden was dit een eenvoudige vraag, maar dat is niet het geval. Maar ook hier geldt dat als je niks doet hij in April/Mei voor nop de deur uitloopt. En je hebt er wel 4,5 miljoen voor betaald! Dus wat is wijsheid? Kortom, er is weer werk aan de winkel voor Overmars. Het laatste wat je wilt is dat er 3 spelers (of 4 als je Denswil mee telt) in de winterstop vertrekken en Frank de Boer halverwege het seizoen opnieuw aan het bouwen mag. De 2e seizoenshelft is vaak erg sterk van Ajax en dat mag niet op het spel worden gezet. Wij wensen Mare dus veel wijsheid toe en op naar 5 op een rij!

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 35