Awaydays NUA Op het moment van schrijven van dit stuk staan er 2 mooie uitwedstrijden in de planning: FC Twente en FC Messi. Flet blijft een apart fenomeen, een awayday. Voor degenen die dit regelmatig doen of gedaan hebben zal dit stuk vooral een feest der herkenning zijn. Voor degenen die (nog) niet het geluk hebben gehad een dergelijke trip te maken wellicht een aanleiding om nu toch eens een uitwedstrijd mee te maken. De schrijver van dit stuk heeft de afgelopen jaren met vrienden een aantal wedstrijden bezocht in zowel binnen als buitenland. Met de verplichte combi, op eigen gelegenheid, per auto dan wel vliegtuig. De verschillende varianten zijn allemaal aan te bevelen. Enkele voorbeelden van mooie herinneringen door de jaren heen: op een druiligere zondagmorgen om 09.00 uur verzamelen bij de ArenA om onze Godenzonen aan te moedigen in Utrecht bijvoorbeeld. Ik heb al de nodige nederlagen gezien in Utrecht (waarom altijd op dezelfde wijze), maar de overwinningen zijn daar met de haat om je heen des te lekkerder. Van 08:00 tot 24:00 uur onderweg op een mooie lentedag om op een spoor bij nieuwerkerk aan de ijssel een legendarische 2-3 overwinning op de kakkies te vieren met 800 anderen. Op zaterdag naar Venlo rijden om daar te zuipen met je vrienden om vervolgens een paar uur te slapen, op zondagmorgen de eerste helft mee te doen met het amateurteam van je gabber omdat ze geen wissels hebben, om aansluitend het laatste stuk naar Kerkrade te rijden, je kaart om te wisselen en uit te kateren in het uitvak bij Roda. Terwijl twee keer in een week naar Almelo rijden (één keer om kaarten te halen, de tweede keer om Ajax afgelopen mei kampioen te zien worden op een hele andere wijze laat zien hoe groot de liefde voor ons aller Ajax is. Voor de gewone voetballiefhebber waarschijnlijk een niet te begrijpen verhaal, voor de fanatiekere supporters onder ons vanzelfsprekend. Met de wedstrijden tegen Barcelona en volgende maand Paris Saint Germain in aantocht zal Ajax weer gesteund worden door een grote groep supporters (hopen dat het lukt een kaartje te scoren voor Paris, meer vraag dan aanbod ben ik bang). Leveren deze trips weer net zulke mooie herinneringen op als de onvergetelijke dagen in Manchester en de mooie overwinning op het United van Ferguson? Mijn respect gaat (nog meer) uit naar degenen die ook de minder aansprekende uitwedstijden "meepakken". Met 200 man naar Slovan Bratislava (na een 5-0 thuisoverwinning van Ajax op deze zigeuners) was op een andere manier namelijk onvergetelijk. Voor 39,= een retourvlucht vanaf Weeze, halve liters bier voor 1,50 geserveerd door een lekkere Oostbloksnol, terwijl wij genoten van de zon op het prachtige terras om vervolgens in een krakkemikkig oud stadion Ajax in de slotfase met 2-1 te zien winnen. Ook binnen de NUA is er een vaste groep die, aangevuld met supporters die losse wedstrijden bezoeken, de uitwedstrijden volgen in heel Europa. Lijkt het je leuk om ook een keer een uitwedstrijd mee te pikken, meld je dan via info@northup.nl. Altijd en overal! Voor wie? Inderdaadvoor Ajax Amsterdam! PÜUCÜL GuardiaUrbana De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 34