Madrid mei -1011 sacchi I 3 dagen dwalen we van ranzige kroegen naar aftandse paella toko's om daarna weer terug te keren naar het slokjeshuis van Pablo die al 47 jaar niet had schoongemaakt in zijn etablissement. Zijn 'ingehuurde' band familieleden zaten al net zo onder het stof als de flessen sangria maar we malen er niet om, old school rules!! Uiteindelijk om een uur of 4 uur in de nacht ploffen we totaal voldaan aka bezopen in het hotel neer. Morgen weer een dag en niet zomaar 1Euforie heeft een nieuwe betekenis gekregen namelijk Ajax. Ruim 90,000 Ajax fans hebben de weg gevonden naar Madrid met of zonder kaart. De Spaanse furie had nog getracht hun laatste koninklijke bolwerkte verdedigen maar het was slechts een kwestie van tijd eer dat ookplaza Mayor in handen zou vallen van de kaaskoppen. De capitulatie werd in het run-away café ondertekend en Madrid was van Ajax. Nog 4 uur en dan begint de wedstrijd, de wedstrijd waar elke supporter in zijn leven op zit te wachten, de Europa cup finale! Dit jaar dus Ajax tegen Monaco. Die paar vorstelijke monegasken die de weg naar de finale gekocht hebben] houden zich ook wijselijk verscholen. De stoet richting Estadio Santiago Bernabéu is zo indrukwekkend dat CNN al de gehele dag bezig is met dit breaking news. Wat hier gaande is is nimmer vertoond in de voetbalwereld. De gehele wereld is getuige van iets wat vrijwel zeker nooit meer overtroffen zal worden. Overal is chaos, vuurwerk,gezang en men roept op lokale radiostations en social media op om niet door de stad heen te rijden met de auto. Ajax is baas, de Ajax supporters zijn baas Ajax is terug waar het hoort en de wereld weet, ziet en hoort het. Dan volgt de intocht in het stadion en vanaf seconde 1 trillen de betonblokken. Ik weet zeker dat Santiago voor 1 x trots is dat Ajax in zijnstadion de dienst uit maakt. Een immense tifosi actie en dan PRRIIEEETTT, daar gaan we, zweten, schelden, bier, zingen, wanhoop, bier, wijzen, trots, stampen, bier, explosie van vreugde, weg bier, wachten, verlossend fluitje, PRIElllll... Het heeft geen grenzen meer, mensen worden gek, verliezen de realiteit totaal uit het oog, vallen in eikaars armen, huilend en zitten op hun knietjes met hun handen op hun hoofd. Ajax heeft hem, Ajax heeft de cup met de grote oren ZZzssnurk prffttt wat Half muf slenter ik het huis door en zet wat koffie. Alsof ik letterlijk 3 dagen door het Himalaya gebergte ben heengetrokken [maar dan wel zonder schoeisel waggel ik de badkamer in. Wat was er in hemelsnaam zo intens?? De spiegel is nooit mijn grootste vriend geweest en doet deze morgen wederom geen poging tot verzoening. Pff de tering wat een brakke kutkop maar ergens ver achter de rimpels en dooie hoeken zie ik een glimlach. Het komt. Ik voel het. Nu gauw de oude brakke vellen maar eens afspoelen, lokstoffen op en een sappie halen in het honk. Ajax vs. Dordrecht wacht De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 33