:4lO VAK410 Anno £001 \w^/ BIJ HET VAK4TQ MERCHANDISEPUNT Tijdens de wedstrijd die erop volg voel je de spanning en weet je dit een staart gaat krijgen. Uiteindelijk na een tijdje komt Yann te overlijden, dat is de 2e supporter van Boulogne die in 5 jaar komt te overlijden tijdens rellen. Voor de Franse regering en andere instanties en bestuur is de maat inmiddels vol, er komen heftige straffen en nieuwe regels aan. In Mei van hetzelfde jaar is het over en uit voor de groepen, er is nog een wedstrijd te spelen tegen Montpellier, de meeste groepsdoeken hangen niet eens meer. Wat er voornamelijk hangt en te zien is zijn protest doeken tegen de nieuwe regels, hierop besluit de kant van Auteuil tijdens de wedstrijd maar eens de wedstrijd te laten staken door met veel fakkels en rookbommen te gooien richting het veld, dit gaat onder luid gejuich en gezang wetend dat dit voor vele misschien de laatste keer in Pare des Princes is. Alles is duidelijk geworden, meer dan 700 supporters worden er uiteindelijk gearresteerd en minimaal 7 groepen worden verbannen door de Franse regering. In Parijs o.a. de groepen Grinta, Supras, Authentiks, Milice Paris, Commando Loubard...ln Nice: Brigade Sud Nice, Lyon: Cosa Nostra Lyon en Metz: Faction.Lutec Falco de groep die ook op Auteuil stond besluit zelf te stoppen. Als eenmaal het nieuwe seizoen 2010/11 van start is gegaan is Pare des Princes voor een deels leeg en akelig stil, als er geluid komt dan zijn het de standaard liederen gezongen door overige supporters. De bazen van Parijs Leproux en Colony hebben nieuwe regels gemaakt dat je geen seizoenskaart kan kopen voor je club. Kleding, sjaals, doeken vlaggen van verbannen groepen worden meteen ingenomen en je word opgepakt. Geen georganiseerde groepen meer toegestaan. Voor uitwedstrijden gelden nieuwe regels en je mag niet meer op eigen vervoer, alles gaat via de club. De kaartprijzen gaan omhoog met de komst van de sjeik uit Qatar. En door de komst van deze sjeik heeft Paris meer en meer geld te besteden om goede spelers te halen zoals een Zlatan en vele andere, ze worden ook twee keer kampioen en de stadions zitten weer vaker vol met grotere wedstrijden. Natuurlijk komt er weieens geluid vanaf de tribunes en kan het hard gaan, maar het is niet meer zoals voor 2010 waar de fanatieke groepen de baas waren en voor een prachtige sfeer zorgden. Nee de stadion scene is helemaal over in Parijs zelf. Alle demonstraties die erop volgde hebben ook geen nut gehad, vele supporters die niet meer komen en andere groepjes werden er geformeerd buiten het stadion. Groepen als Ksoce team(jongeren afdeling van Supras) Panama United Colors (Supras), Microbes(mix van Auteuil), Evenals Brothers on Tour en Nautecia 2012. Genoeg leden van deze groepen kwamen al voor 2010 en ook genoeg niet, sommige van deze groepen waaronder leden Ksoce en Microbes gingen weer met samen met Boulogne op wedstrijd dagen, andere groepen kunnen zich dat niet voorstellen en houden ze zich afzijdig en haten elkaar nu ook. Flet is moeilijk uit te leggen en te begrijpen. Soms wordt er weieens een uitwedstrijd bezocht of bezoeken ze een eigen opgerichte voetbalclub, wedstrijden van de jeugd of zaalvoetbal zijn bezocht. Alles is geprobeerd door verschillende groepen om het gevoel te behouden. Zelfs een pyro actie bij een wedstrijd van Frankrijk in Parijs komt er weieens voorbij. Maar 1 ding is zeker....Genoeg fanatieke supporters van toen die tegenwoordig anders leven dan voorheen en wat ook zeker is dat het nooit meer wordt zoals voor 2010 in Pare des Princes. De politieke situatie van voornamelijk de Boulogne kant richting Auteuil heeft ervoor gezorgd dat het escaleerde, de regering deed er een stap bovenop en vernietigde de groepen. Pagina 31 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 32