:4lO VAK410 Anno £001 \w^/ IP ULTRAS SCENE IN PARIS. Parijs een gigantische stad met zijn vele toeristische trekpleisters ook wel de stad van de liefde genoemd. In het voetbalstadion Pare des Princes, voetbalt Paris Saint Germain, die in totaal 4 landstitels hebben behaald waarvan twee titels de laatste twee jaar. Je zou denken dat het dan reden tot feest is bij alle Parijzenaren, maar niets is wat het lijkt. Na Mei 2010 is de hele fanatieke supporters scene in Parijs letterlijk vernietigd door de Franse regering/politie/bestuur/andere instanties. Hoe zag het er voor Mei 2010 uit? Omdat Parijs lekker dichtbij was kon je geregeld de auto pakken en een wedstrijdje meepikken en genieten van de prachtige tifo acties, vuurwerk en massale gezang door heel het stadion. In het stadion had je 2 fanatieke kanten, met aan de ene kant de Kop of Boulogne en aan de andere kant de tribune van Virage Auteuil. De kant van Boulogne was politiek gezien zwaar rechts waarbij de ene meer rationalistischer was dan de ander, vele racisten en nazi's die er tussen stonden. De Franse vlag werd vaak gebruikt. De kant van Auteuil was daarin tegen precies het tegenovergestelde, hier kon je allerlei verschillende nationaliteiten en culturen bij elkaar zien, van donkere tot blanke mensen van moslims tot zelfs joden. Op de Boulogne tribune was de groep Boulogne Boys(BB'85) het grootst, deze extreem rechtse groep ontstond in 1985 en hebben in die tijd genoeg sporen van geweld achtergelaten en lieten vaak genoeg ook duidelijk merken dat ze tegen buitenlanders waren. De Boulogne Boys nam veel van de Britse cultuur over en had ook voornamelijk ook een hooligan mentaliteit, maar lieten ook vaak zat vuurwerk en mooie tifo acties zien. De club zelf accepteerde dit ook niet meer langer en zo ontstond er aan de andere kant van het stadion op Virage Auteuil twee verschillende groepen, met op de 1e ring Tigris Mystic 1993 en op de 2e ring Supras Auteuil 1991 die hun invloeden die tijd uit de Italiaanse scene gebruikte. Deze twee groepen en met name Tigris Mystic lieten zien waarom ze jarenlang aan de top van de ultra's scene stonden. Met deze twee zijdes in 1 stadion ontstond er een nieuw probleem, BB'85 zag dat de groepen op Virage Auteuil groter en groter worden en ook dat het de nieuwe thuisbasis werd voor de Multiculturele PSG fan. Dat zou dus gaan botsen vroeg of laat en dat gebeurden uiteindelijk ook. Voornamelijk als men naar uitwedstrijden afreisde ging het fout, 9 van de 10 keer viel de BB'85 ook de andere groepen aan, BB'85 was veel en veel sterker. In de tussentijd ontstonden er meer en meer groepen aan beide kanten, zo kreeg je aan beide hoek kanten op de 2e ring aan Boulogne zijde de kleine groepen Titi-fosi Kop Cabana en Brigade Paris, deze kleine groepen waaronder Brigade was niet extreem rechts maar er moest wel geluisterd worden naar BB'85. Andere rechtse groepen die ontstonden waren meer underground hooligan groepen als Milice Paris, Commando Loubard en Casual Firm Paris, verschillende groepsnamen maar wel altijd samen. Pagina 29 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 30