Nicolai Boilesen Interview Wat is Frank de Boer voor een trainer? Hij is een trainer met heel veel passie. Hij heeft een echte winnaarsmentaliteit, hij is altijd scherp en hij maakt zijn spelers ook scherp. Met elke oefening, maakt niet wanneer het is of hoe laat, hij is altijd enthousiast en wil iedereen neerzetten en gemotiveerd maken en houden. Hij geeft zich altijd voor de volle 100% en dat doet wat met je als voetballer. Frank heeft op dezelfde posities gespeeld als ik en ook nog op het hoogste niveau. Dat maakt het voor mij makkelijker cm te praten over kleine details voor wat betreft mijn positie in het veld. Hij is zelf vaak in die positie geweest en dan wordt het makkelijker om daarover te praten. Ik persoonlijk leer nog elke dag van hem en kan ook in de toekomst nog veel van hem leren. Hoe is de sfeer binnen de selectie? Heel goed. Ik denk ook dat dat één van onze krachten is. ledereen ziet natuurlijk alleen de wedstrijden maar ook buiten het veld hebben we een goede relatie met elkaar. We willen allemaal voor elkaar vechten op het veld en hebben het ook gezellig met zijn allen. Natuurlijk is er ook concurrentie, dat moet er ook zijn bij zo'n grote club en dat zie je ook op het veld terug. Er is uit de supporterswereld heel veel ophef geweest over de transfer van Vermeer naar Feijenoord, wat vind jij daar van? In Denemarken heb je een beetje hetzelfde met Brondby en Kopenhagen. Het heeft ook met het voetbalwereldje te maken. Soms moet je aan jezelf denken, het gaat uiteindelijk om jouw carrière. Je carrière als profvoetballer duurt meestal maar tien of twaalf jaar in het topvoetbal en soms moet je moeilijke keuzes maken waarbij ik niet zeg dat deze altijd juist zijn. Het enige wat ik over Kenneth kan zeggen is dat hij altijd zijn stinkende best heeft gedaan. Ik heb hem nooit horen klagen, ook niet toen hij tweede keeper werd. Dat kan ik als teamgenoot alleen maar waarderen. Hij koos uiteindelijk voor Feyenoord omdat hij daar zou spelen. Natuurlijk begrijp ik dat dat gevoelig bij de supporters ligt, ik had ook liever niet gehad dat hij daar heen ging want hij is een goede keeper en maakt de tegenstander sterker. Ikzelf zou zo'n stap nooit maken. Wat vind je van de Ajax-supporters? Ik heb altijd gezegd dat ik de supporters geweldig vind. Ik heb de sfeer met Champions League wedstrijden of tegen de toppers uit de eredivisie nog nooit meegemaakt maar ik herinner me nog wel de wedstrijd tegen Barcelona thuis. Ik speelde helaas maar 30 minuten, maar ik heb nog nooit zoveel adrenaline in mijn lichaam gehad. Ik kon maar blijven doorgaan en dat kwam alleen maar door de twaalfde man. Het publiek kan zoveel invloed hebben op het spel en de spelers, je krijgt het beste gevoel als het publiek achter je staat. Negen van de tien keer ga je daardoor ook beter spelen. Pagina 25 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 26