Interview Meersche Wat is jouw doelstelling voor het seizoen 2014- 2015? Proberen om blessurevrij te blijven. Dat heb je helaas niet altijd zelf in de hand maar ik wil daar alles voor doen. Zoveel mogelijk wedstrijden spelen en aan het einde van het seizoen voor de vijfde keer op rij met de kampioenschaal in de handen staan. Dat zou een unieke prestatie zijn. En we willen verder in de Champions League en daar wil ik een zo groot mogelijke bijdrage aan leveren. Voelen alle vier de kampioenschappen ook als jouw kampioenschappen? (in het seizoen 2012-2013 heb je immers geen een wedstrijd in de competitie gespeeld), Natuurlijk is het zo dat mijn aandeel bij het ene kampioenschap groter was dan bij een andere. Bij het eerste kampioenschap heb ik zeker mijn aandeel gehad, dit was ook het seizoen waar ik mijn debuut maakte. Dat was heel mooi om mee te maken zeker omdat Ajax al zeven jaar geen kampioen meer was geworden en we haalden de fel begeerde derde ster. Mijn aandeel bij de 31ste titel was minder. Dit kwam doordat ik in dat seizoen geblesseerd ben geraakt. En bij de 32Bte titel was mijn aandeel nihil omdat ik toen bijna niks heb gespeeld. Is de selectie van dit seizoen in staat om voor de vijfde keer op rij kampioen te worden? Ja, zonder twijfel. Ik denk dat Ajax altijd voor het kampioenschap moet gaan. We hebben genoeg getalenteerde jongens en nu met een beetje ervaring erbij moeten en kunnen we gewoon keihard de vijfde titel binnen halen. We hebben qua voetbal dit seizoen nog niet ons beste spel laten zien, maar als je terugkijkt op de afgelopen jaren was onze seizoenstart nooit goed. Toen was de vorm er ook niet in het begin, pas na de kerst begon het allemaal te lopen. Ik vind zelf dat we dit seizoen hebben laten zien hoe we kunnen spelen. Niet in alle wedstrijden en niet de volle 90 minuten, dat moet nog beter maar ik heb er het volste vertrouwen in dat we weer kampioen kunnen worden. Is het nog wel mogelijk dat een club als Ajax overwintert in de Champions League? Ja, natuurlijk kan dat. We hadden nu al meer punten verdiend, je moet ook een beetje geluk hebben. Niks is nog uit gespeeld in deze poule dus alles is nog mogelijk, ledereen heeft kunnen zien dat Barcelona niet onverslaanbaar is, ze hebben verloren tegen PSG. Wij hebben dat vorig jaar ook laten zien en ik denk dat we tegen PSG ook genoeg kans hebben om daar te stunten. We moeten dan natuurlijk wel thuis van Apoel winnen. We kunnen in beginsel ook overwinteren, we hebben gewoon een heel goed team. In het voetbal gaat het vaak om details, soms heb je die mee en soms tegen. Helaas hebben we het geluk dit seizoen nog niet mee gehad. Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 25