Nicolai Boilesen Interview Je was 17 toen je naar Amsterdam kwam, hoe was dat? Een mixed gevoel eigenlijk, ik kwam hier naartoe en een droom werd werkelijkheid: spelen voor een grote club. Maar tegelijkertijd ga je ook veel dingen missen; mijn familie, vrienden en omgeving in Denemarken en dat was soms een beetje moeilijk. Er waren toen meer clubs in je geïnteresseerd, waarom koos je voor Ajax? Ik had daar het beste gevoel over. Voor mij ging het niet om het geld of om wat op papier de beste club was. Ik koos voor Ajax omdat ik dacht dat dat de beste keus was voor mijn ontwikkeling en omdat ik dacht dat ik bij Ajax misschien een kans zou krijgen om bij het eerste te komen. En ik denk nog steeds dat ik de juiste keus heb gemaakt. Voelde je je meteen thuis in Nederland en bij Ajax? Ik moet zeggen Ajax dat me goed heeft opgevangen. Ze zijn er erg goed in om jonge jongens uit het buitenland te laten integreren. Ik heb snel Nederlands geleerd. Dat was ook een van mijn eerste doelstellingen, dan kan je toch beter communiceren op en buiten het veld. En ik vind dat Nederland en Denemarken qua land en qua mentaliteit veel op elkaar lijken. Dus ja, ik voelde me hier best wel snel thuis. Na één jaar in de jeugd te hebben gespeeld kwam je in het seizoen 2010-2011 bij de selectie, was je er toen al klaar voor? Qua voetbal wel. Kwaliteiten had ik wel, dat liet ik ook zien maar soms gebeuren dingen zo snel datje niet alles bewust meemaakt. Pas later besef je watje in dat halfjaar allemaal hebt meegemaakt. Als ik nu terug kijk was ik qua mentaliteit, lichaam en uitstraling wel een jongetje maar qua voetbal vond ik dat ik er wel klaar voor was. Je bent pas 22 en je bent al een paar keer zwaar geblesseerd geweest, heb je daar een verklaring voor? Elet doet natuurlijk veel met je. lik kwam hier naar toe om te voetballen en niet om anderhalf jaar in het krachthonk te zitten. Wat dan natuurlijk ook niet echt meewerkt is dat je je vrienden en familie niet om je heen hebt om je af en toe een hart onder de riem te steken of om ergens mee naar toe te nemen en leuke dingen te doen. Op een gegeven moment zat ik ook in een dip, maar een echte verklaring heb ik niet. En het waren niet meerdere blessures. Het is altijd dezelfde blessure geweest die steeds terug kwam. Dit seizoen heb je bijna alles gespeeld, kunnen we nu zeggen dat Nicolai weer helemaal fit is? Ja, dat vind ik wel. Ik voel me goed en heb het gevoel dat ik elke wedstrijd weer wat sterker word, het herstel na een wedstrijd is ook steeds wat sneller. In ieder geval qua fitheid gaat het de goede kant □p. Natuurlijk kan alles nog beter als je nog tien a 15 wedstrijden speelt maar ik ben zeker niet ontevreden. Pagina 23 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 24