'Bommen op Vortum" Stempel FC Ajax. Oftewel, Amsterdamsche Football Club Ajax. Opgericht op 18 maart 1900, in Amsterdam. Al meer dan 114 jaar de beste en mooiste club ter wereld. Maar das logisch. Een club waar ik trots op ben en die ik altijd en overal in mijn hart meedraag. Een club die ik altijd zal blijven steunen, in goede tijden en in slechte tijden. Met mij zijn er velen die trots zijn op Ajax en die Ajax altijd blijven steunen. In het stadion wordt die steun bijvoorbeeld mooi uitgedragen door het tonen van de prachtige megadoeken van onder andere Vak410 en de F-Side (76 Crew). "Unleash the dogs" vind ik persoonlijk een van de mooiste. Maar ook op kleinere schaal zijn er regelmatig mooie, strakke, ludieke, stoere en krachtige doeken die prima bij ons aller Ajax passen. (EGON Echter, om de een of andere vage reden zijn er Ajax-supporters die een spandoek met een groet uit de polder prefereren boven een spandoek met een supportende tekst voor Ajax of Amsterdam. Ik zeg "prefereren", maar eigenlijk moet ik zeggen "geiler vinden". Want waarom moet je keer op keer je spandoekje laten zien van het gehucht waar je vandaan komt? Er hangen er genoeg (lees: teveel), maar ik pik er even eentje uit, aangezien deze er al vele jaren hangt en niet alleen bij Ajax. Vortum, ook wel Vortum OZO Boxmeer. Dit doek irriteert me al vele jaren. Ik wil er niet naar kijken, maar de doekjeshanger weet het doek zo op te hangen dat ik het altijd zie vanaf Zuid eerste ring. En als ik een wedstrijd thuis kijk dan zie ik het doekje ook, aangezien de doekjeshanger weet waar de camera's hangen. Ook bij wedstrijden van Oranje hangt het doek er overigens. Waarom? Waarom wil je zo graag elke keer laten zien dat Vortum ook in het stadion aanwezig is? Identiteitsprobleempje, gepest op school, de drang om er bij te horen, huwelijksproblemen, een schreeuw om hulp? Geen idee en het maakt me ook niet uit. Zo'n doek hoort niet in het stadion van Ajax Amsterdam. Als je een doek bij een wedstrijd van Ajax ophangt wil je jouw duppie toch steunen, eren, een hart onder de riem steken, et cetera? Als je wilt dat mensen je zien en weten dat je uit Vortum komt, hang dat doekie dan in je tuin, op je balkon op bij de Vortumse kleiduivenlikvereniging. En hang dat Oranje doekje er ook maar bij. Vortum groet Ajax? Ajax kotst op Vortum! Overigens zijn er veel meer doeken zoals bovenstaande en ook die mogen het stadion uit. Ritueel verbranden op de Rufterse heide, ophangen in de parenclub van Schubbekutteveen of doneren aan de rietvlechterssekte van Hufterhulde. Voor de goede orde: ik heb het hier over personen die hun dorp liever tentoonspreiden dan de club Ajax en de stad Amsterdam. Ik heb het niet over waar je als Ajacied geboren bent of waar je nu woont. Ajacieden vind je overal in Nederland (en daarbuiten) en ik heb respect voor degene die ver weg in een of ander gat wonen en voor elke thuiswedstrijd ruim vier uur (heen- en terugreis) in een stinkede trein moeten zitten. Nou ja, voor de meeste dan. Er zijn uitzonderingen natuurlijk. Ik hoop overigens dat de redactie van De Meersche Helden geen foto plaatst van één van de gewraakte spandoeken. Mocht dat wel zo zijn, knip dan het doekie eruit of plak er een ander doekie overheen. Een sticker van het oude, klassieke Ajax-logo voldoet ook. Maar Stempel, hoor ik u denken, heb je dan niets positiefs te melden? Jawel hoor. Tegenwoordig kunnen we namelijk tijdens Champions League-wedstrijden genieten van de prachtige reclame- uitingen van een Russisch bedrijf. Gazprom om precies te zien. U weet wel, een gasleverancier... De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 18

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 19