Met Meester Frank Inde Champ. L iague Van Mokum Crispy RpHs eet je welke grove fout ik onlangs maakte? Ik bekeek op Youtube de samenvatting van Real Madrid - Ajax, een Champions League-treffen uit 1995. 0-2 winst, ondanks twee onterecht afgekeurde Amsterdamse goals. Een gouden Ajax-lichting was dat, zo weet iedereen, met stuk voor stuk geweldige spelers. Maar buiten de fantastische voetbal kwaliteiten van de helden van toen, viel me bovenal de enorme drive op waarmee ze over het veld bewogen. Agressief. Voortdurend aanspeelbaar. Knokken voor elke bal. Een ware gala voorstelling en dat op vreemde bodem. Onvergelijkbaar met het Ajax van nu, waarbij de gemiddelde leeftijd denk ik niet eens zo heel veel lager ligt dan halverwege de jaren '90. Toen reisde Ajax naar een ander stadion om punten te halen, nu arriveren ze bij tegenstanders met een pakje druivensap en een door hun moeder gevuld Winnie de Pooh-broodtrommeltje. Onderweg in de bus mag Davy Klaassen door de busmicrofoon zijn favoriete liedje van K3 zingen. En wanneer Joël Veltman in het middelpunt staat omdat hij zijn leukste mop aan het vertellen is, wordt hij door de teammanager onderbroken. "Jongens even stil. Ik werd net gebeld door mevrouw Cillessen. Jasper, je bent je flesje limonade en je Milky Way vergeten. Je moeder komt 't zo brengen dus we stoppen straks even bij de eerstvolgende carpoolplaats. Oké Joël, ga maar weer verder met je mop!" En als ze terugkomen gaat iedereen - heel origineel en kolderiek - giechelend onder hun busstoel liggen, zodat hun wachtende mamma's denken dat de buschauffeur iedereen vergeten is! In hun voetbaltassen zitten naast hun vieze voetbalsokken en lekkende flesjes anti-roos-shampoo helaas nooit drie gewonnen punten. Die blijven doorgaans gewoon achter bij de zojuist bezochte tegenstander. Balen? "Nee want we gingen ook nog met het vliegtuig en dat was echt gaaf, vooral het stijgen en landen was onwijs spannend, en ik heb een cola gedronken," aldus een zeer enthousiaste Lucas Andersen. Wanneer Meester Frank de vraag krijgt of dit reisje een totaal nutteloze aangelegenheid was, antwoordt hij steevast kordaat dat het allemaal vreselijk nuttig was en dat z'n jongens enorm veel geleerd hebben. "Hier kunnen we volgend jaar op voortborduren. Ook de technische staf heeft weer verbeterpunten gezien. Zo was er op een gegeven moment wat consternatie achterin de bus. Nicolai Boilesen zatte huilen omdat hij verschrikkelijk nodig moest plassen, terwijl het toilet in de bus defect is. Hij bleek zestien pakjes Wickie te hebben gedronken. Daar zullen we volgend jaar strikter in zijn, want dat moet beter. Zoiets moet je als team oppakken en daar zullen we ons keihard voor inzetten. Ik heb er alle vertrouwen in!" Pagina 17 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 18