Da ene uitwedstrijd ie de andere niet.... STH-CRW onderdag 30 augustus, loting CL. ledereen hoopt op tegenstanders van formaat. Engeland, Duitsland, Spanje of Italië De balletjes gaan de bak in en de spanning stijgt. Ajax komt uit de koker en we loten dit jaar PSG, Barcelona en Apoel Nicosia in de groepsfase. ledereen begint natuurlijk meteen over PSG. Dit wordt op alle fronten een kraker van jewelste, iedereen zal tot op het bot gemotiveerd zijn. Daarnaast hoor je bijna iedereen schelden over het tweede opvolgende jaar dat we naar Barcelona 'moeten'. We hadden liever naar Atletico Madrid of Bilbao gewild als we dan toch naar Spanje moeten. Mijn belangstelling gaat echter meteen naar Apoel Nicosia. Een 'kleine' tegenstander, lastiger te bereizen en duurder qua tickets. De animo voor deze wedstrijd lijkt nihil. Voor veel potentiële medereizigers is de trip te lang, te duur of niet 'interessant' genoeg. Gelukkig zijn er altijd een paar fanatico's die ook wel zin hebben in een avontuurtje en na wat heen en weer gemail, gebel en geklik op het internet hebben we binnen een half uurtje de reis gepland en geboekt. 5 dagen Cyprus, dat geeft meteen een heerlijk vakantiegevoel! Na enkele dagen wordt de prijs van het kaartje bekend: 85 Euro! Dat is bijna 1 Euro per minuut, dat doet me denken aan de ouderwetse 06-seks-lijnen van vroeger! Denken ze op Cyprus dat de Joden gezamenlijk meteen de staatsschuld zullen gaan aflossen? Op zo'n moment hopen we wel eens dat Ajax zijn trouwe supporters een beetje tegemoet komt. Waarom niet een bedrag vanuit Ajax betalen voor de EU+ kaarthouders die zich de moeite nemen om naar Cyprus af te reizen. Zo betaalde Bayern München eens dertig Euro mee per kaartje voor de uitwedstrijd tegen de Gunners in London en meer recent betaalde Bayern München de kosten die een zestigtal supporters van de club maakten om een appartement te huren dat uitkijkt op het stadion van CSKA Moskou om zo toch de wedstrijd te zien. Er mochten namelijk geen supporters bij de wedstrijd zijn na racistische uitlatingen van de supporters van de Russische club. Grandioos gebaar en allicht beter dan het zoethoudertje dat nac z'n supporters gaf. Maar oké, terug naar Cyprus, want de kaartprijs was de enige smet op de hele trip. Elet grappige met dit soort tripjes is dat de personen die gaan op allerlei manieren op de eindbestemming komen (om de trip toch betaalbaar te maken). Via Athene, of via een ander Oostblokland. Elet maakt allemaal niet uit. Ook op het eiland zelf zitten de 200 supporters overal en nergens. Van Larnaca, Nicosia tot Paphos. Overal zitten wel een paar Ajacieden. Wij zelf kiezen ervoor om het noodzakelijke (wedstrijd) met het aangename (zon, zee, strand, en al het andere lekkers) te gaan combineren. Dus eerst een paar daagjes genieten van het mooie weer, het lekkere eten en de terrasjes aan de kust. In de avonduren naar Barstreet waar we altijd wel andere Ajacieden troffen in de vele barretjes en clubs. Dan werd er gezellig een drankje gedronken (of wat meer Of eigenlijk meestal net ietsje te veel). Pagina 13 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 14