m 0 pdate vanuit het bestuur In het kort de belangrijkste zaken die op dit moment spelen: Klassieke logo: in november willen we een presentatie aan de directie geven over onze campagne. Thema-avond en ALV (Algemene Leden Vergadering): dit willen we combineren op een nader te bepalen datum in december. Nadere informatie volgt. We ontvangen klachten over onduidelijkheid omtrent het wel of niet gedogen van staan op Noord 1e ring. Hierover gaan we met betrokkenen in gesprek. Only Friends: Om na de laffe inbraak de kinderen en vrijwilligers een hart onder de riem te steken willen we een workshop 'Doeken spuiten' organiseren. Britse politiek wil meer bevoegdheden voor voetbalfans Zoals bekend moge zijn is de AFCA Supportersclub een voorstander van inspraak van voetbalfans. Niet alleen bij Ons Aller Ajax maar ook op landelijk niveau. Want voetbal zonder fans is niks. Dus niet praten over supporters maar MET supporters. Gelukkig is er goed nieuws vanuit Groot-Brittannië: de Labour Party wil dat voetbalfans meer inspraak krijgen in de bedrijfsvoering van hun club. Hopelijk komen dergelijke ideeën ook in Nederland op de politieke agenda! Supporters zouden posities moeten bekleden in het bestuur/directie en het recht moeten krijgen om een aanzienlijk deel van de aandelen van hun club te kopen indien het van eigenaar verandert. Slechts 14 League clubs hebben momenteel vertegenwoordigers van supporters in hun bestuur. Swansea City is de enige Premier League club onder deze 14, waarbij de Swansea City Supporters Trust voor 20% eigenaar is van de club. Maar als Labour volgend jaar de algemene verkiezingen wint kunnen supporters vertegenwoordigers tot een kwart - en niet minder dan twee - van het aantal bestuursleden benoemen of ontslaan. Supporters zouden niet in staat zijn om overnames te blokkeren of de bedrijfsstrategie te wijzigen, maar wel om financiële en commerciële informatie over de club te verkrijgen. Daarnaast moeten fans ook maximaal 10% van de aandelen kunnen kopen als hun club van eigenaar verandert. Tevens onthulde de regering deze week de plannen voor de oprichting van een 'Expert Group', om zodoende een platform te bieden voor problemen die voetbalfans aangaan. De Minister van Sport, Clive Efford, vindt dat de plannen van de Labour Party de enige manier zijn om ervoor te zorgen dat supporters inspraak hebben in hoe hun club wordt gerund. Een enquête liet zien dat de gemiddelde prijzen voor een kaartje sinds 2011 zijn gestegen met bijna twee keer de snelheid van de kosten van levensonderhoud. Het omslagpunt is nu wel bereikt. De Labour Party zegt dat het deskundig juridisch advies heeft ontvangen waarin bevestigd wordt dat de hervormingen in overeenstemming zijn met het EU-recht. Supporters Direct, de organisatie die de fans adviseert bij het opzetten van stichtingen, is verheugd over de voorstellen, in het bijzonder het recht om bestuurders te benoemen. "Er is altijd een weerstand geweest om maatregelen te nemen die daadwerkelijk de rol van de fans zouden vergroten maar wij hebben het succes gezien van de clubs waar het eigendom vrijwillig en openlijk gedeeld is met supportersorganen." Pagina 9 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 10