Dm lcebucketcha!Ti£ Wit-Rood-Wit hart. e zijn er de afgelopen weken flink mee overspoeld: de Icebucketchallenge! De een misschien figuurlijk de ander letterlijk. Voor diegene die het misschien gemist hebben; hier een korte uitleg. Er bestaat een spierziekte die A.L.S. heet. Hierbij worden de spieren steeds verder aangespannen wat uiteindelijk tot de dood lijdt. Nu is er iemand geweest die hier op een ludieke wijze aandacht voor heeft gevraagd. Gooi een emmer met ijskoud water over je heen om een klein beetje te ervaren hoe iemand zich met deze ziekte voelt. Deze persoon heeft anderen uitgedaagd om dit ook te doen en als ze het niet zouden doen zou de tegenprestatie een donatie aan de ALS foundation zijn. Die werd een nieuwe "kettingbrief" op Facebook. Het geld stroomde binnen en het water ging (en gaat nog steeds) over vele hoofden heen. Wat in Amerika begon kwam dus ook in sneltrein vaart naar Ons kikkerlandje. Op radio 538 ontkwam Ajacied Edwin - Heeeee Eveerrrrrrss - Evers er dus ook niet aan. Ook hij werd genomineerd. Op zijn beurt nomineerde hij weer drie anderen: Louis van Gaal, ons aller Ajax en nog iemand. Dit betekende dat de gehele Ajax selectie binnen 24 uur een aantal bakken met ijskoud water over hun heen zouden krijgen. Het filmpje is inmiddels vele malen bekeken waarin men kan zien dat dit ook daadwerkelijk is gebeurd. Het water had men flink aangevuld met ijsklontjes waardoor het dus echt ijs- en ijskoud was! Ondanks dat we een Jodenclub zijn met een - ik wil niet betalen Mare aan het hoofd- heeft onze club een donatie gedaan aan de stichting ALS. De selectie heeft vervolgens een aantal gloeilampen uitgedaagd evenals de scheidsrechter die ons daarna zou fluiten. Het resultaat van die wedstrijd is helaas niet ins ons voordeel uitgevallen. Nu weet ik dat het volgende wat jullie gaan lezen niets met de ziekte ALS te maken heeft maar het heeft wel met een koude douche te maken. Hoe is het mogelijk dat we de wedstrijden tegen FC Gloeilamp en Grun verliezen? Was het water dat jullie over je hoofd hebben gehad niet koud genoeg? Zijn jullie nu nog niet wakker na die belabberde laatste wedstrijden van vorig seizoen? Wanneer gaat dit gebeuren? Daarnaast heeft Kenneth - van drie sterren naar één ster- Vermeer denk ik niet mee gedaan. Hoe haal je het anders in je hoofd om nu in een badkuip te gaan spelen? En dan heb ik het niet over Miep Miep ik ben snel maar niet met geld uitgeven Mare Overmars. Volgens mij is het juist tijd dat hij een ijskoude emmer met water over hem heen krijgt zodat hij misschien wakker wordt geschud! Je keeper voor een schijntje verkopen aan je aartsrivaal, geen uitgaven doen voor spelers met ervaring en dan ook nog serieus denken dat je eto no binnen kan halen Maar goed, laten we positief blijven en ervan uitgaan dat alles net als andere jaren goed komt. En dan tot slot: vergeet niet te doneren aan de ALS stichting. Ook als je een emmer water over je kop hebt gegooid. De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 9