We gaan het beleven.. Schoffie I sinds eind jaren '90 is Ajax allang het plafond niet meer voor spelers. Het grote geld is al snel een verleidelijke keuze om Ajax te verlaten. Vanaf een jaartje of 22, na drie seizoenen schitteren in het mooiste tenue van de wereld, kunnen spelers een keuze maken om in één jaar meer te gaan verdienen dan dat zij in tien jaar Ajax zouden doen. Aan die kant wel te begrijpen. Ikzelf zou ook bij mijn werkgever vertrekken als mij het tienvoudige wordt geboden, maar dan heb ik het over een werkgever. In mijn optiek is Ajax nog altijd een voetbalclub. Trots om voor te spelen, een heerlijke achterban, een rijke historie en gewoon het allermooiste wat bestaat. Spelers die dit gevoel kennen zijn helaas niet meer te bekennen. Al spreken sommige spelers zich wel zo uit, als de zaakwaarnemer met een voorstel komt zijn ze om. Natuurlijk zou het mooi zijn om een Davey Klaassen en een Daley Blind tot het einde van hun voetbalcarrière te zien schitteren in ons shirt maar het is een illusie te denken dat dit echt zou gebeuren. Over Daley Blind gesproken, na een goed WK in Brazilië werd hij al na de eerste groepswedstrijd tegen Spanje in verband gebracht met Barcelona en Manchester United. Het kan snel verkeren. Zo wordt je uitgefloten, verhuurd aan FC Groningen, teruggehaald, weer uitgefloten en dan knok je je terug, ben je de publiekslieveling en sta je op de verlanglijstjes van twee grote Europese clubs. Blind zit tijdens dit schrijven nog altijd op een telefoontje te wachten maar hij zou het niet erg vinden om te blijven. Nou, met die gedachten moeten we ons maar rijk rekenen. In de zomer besloot Poulsen zijn kicksen aan de wilgen te hangen. Poulsen is op leeftijd gehaald en moest voor ervaring zorgen. Dit bewees hij onder andere in de wedstrijd tegen PSV in Eindhoven. Daar liet hij al na een paar minuten zowel Strootman als Van Bommel onder de grasmat bivakkeren. Met deze transfer was echter wel de toon gezet qua aankoopbeleid. Een speler moet gelijk wat toevoegen en ervaring met zich meebrengen. Het liefst nog gratis af te halen ook. Maar qua verkoopbeleid zijn de euro's juist aardig binnengekomen de laatste jaren. Suarez, Vertonghen, Eriksen, Anita, Alderweireld en noem ze maar op. Miljoenen kwamen binnen. Maar een echte top aankoop blijft uit. Dit is nu eenmaal het beleid. De visie van Cruijff, de visie van opleiden en waar je het er even niet van hebt qua positie, gericht en slim aankopen. Zo kwam ook Van der Hoorn binnen. Na een goed seizoen bij Utrecht en een drama toernooi bij jong Oranje werd hij toch goed genoeg bevonden om de knip open te trekken. Na een seizoen op de bank en een rol als reserve achter Veltman, is deze aankoop op z'n zachtst gezegd wat minder gelukkig. Misschien dat het nog komt, nu Jaap Stam zijn hoofdtrainer is geworden bij jong Ajax, maar voor spelen in de Jupiler League vind ik zoveel miljoenen wel een beetje te veel van het goede. Dit seizoen moeten we het met Milik, Viergever en Zivkovic als top aankopen doen. Viergever blijkt er meteen te staan. Volgens mij gekocht voor de 4 of 5 positie, maar bij ons op het middenveld terug te vinden. Laat dit een goede inschatting zijn van meester Frank de Boer, dat vertrouwen heeft onze trainer wel verdiend, maar Milik blijkt na een Cruijffschaalduel en eentje in de competitie in de hiërarchie voorbij te zijn gestreefd door onze goodo old Kolbeinn Sightorsson. De verguisde spits die weg mocht, naar QPR scheen te gaan, maar toch bleef. En nu volgens Frank onze beste spits is. Zivkovic moet van onze staf nog even wennen en rijpen bij Ajax. Maar dan wel in Jong Ajax. Uit frustratie pakte hij rood en hij schijnt voorlopig nog niet in de directe plannen van De Boer en consorten voor te komen. Zonde, denk ik want die zou ik wel eens aan het werk willen zien. Dan werd er ons nog een worstje voorgehouden met de komst van Samuel Eto'o. Wekenlang stond iedere nieuws site er over vol. Zelfs binnen de selectie hield het de gemoederen bezig maar hij kwam niet en koos voor Everton in Engeland. Aan de ene kant jammer. Het had voor ons gezicht in de Champions League wel mooi geweest want het is toch ff anders voor de verdediging van Barcelona, PSG en Apoel. Maar ze moeten het nu opnemen tegen Kolbeinn, Milik of Zivkovic. Miljoenen komen dus wel binnen maar de seizoenkaarten zijn weer duurder geworden en een echte topaankoop wordt niet gedaan. Maar als Ajax vijf op een rij gaat spelen dit jaar, deze CL groep overleeft en nog een beetje mazzel in Europa krijgt, kunnen we alleen maar concluderen dat we een top visie hebben.. We gaan het beleven... De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 7