Nogj dien mmhèHarteman og één nacht, en ja, de spanning giert al door mijn lijf. Wie worden morgen de tegenstanders in de Champions League van mijn duppie? Wie gaan we bestrijden in de ArenA en waar gaat de reis dit keer heen met 'De Meersche Helden' bus of misschien moeten we wel ver weg met het vliegtuig? Kijkend naar de potindeling heb ik natuurlijk zelf wel mijn voorkeuren tegen wie ik Ajax zou willen zien spelen, mooie tegenstanders en grote voetballers met als het even kan een Ajax historie Voor pot 1 valt mijn keuze op Arsenal. Ik had graag naar Liverpool gegaan, maar omdat zij ook in pot 3 zitten is dit onmogelijk. Laat het zeker niet weer Real Madrid worden. Barga zou wel leuk zijn met Luis en Thomas maar daar zijn we vorig jaar ook al geweest. Gewoon een Engelse tegenstander, lekker naar de voetbalstad Londen. Voor pot 2 is dit absoluut Paris Saint-Germain, een weerzien met Zlatan Ibrahimovic, Gregory van der Wiel en Maxwell. Welke Ajacied zou hier nou niet voor kiezen? Voor pot 4 kies ik Malmö FF, de clubs waar mijn absolute Ajax idool Jari Litmanen ooit nog eens 10 wedstrijden gespeeld heeft maar ook Zlatan heeft hier nog een balletje getrapt. Anderlecht zou van mij als tweede optie mogen maar dan alleen vanwege de reisafstand. En dan is het zo ver, de loting van de Champions League gaat beginnen, een loting die eigenlijk de titel 'Champions' niet mag hebben omdat er maar 17 echte landskampioenen meeloten. Noodgedwongen kijk ik de loting via een livestream op de mobiel van mijn collega omdat ik moet werken (bedankt Jeff), maar ik kan de loting daardoor gelukkig wel live volgen. Na een lange intro, en 16 balletjes verder, zijn we dan eindelijk aan pot 3 toegekomen, de pot waar Ajax in zit. Mijn absolute voorkeur PSG zit nu al in een poule met Barga en Arsenal is al gekoppeld aan Borussia Dortmund. Als het dan moet, dan toch maar weer naar Barcelona, dan toch maar een weerzien met Luis en Thomas, al wordt het wel bijna onmogelijk om in zo'n poule de groepsfase te overleven. Eindelijk is daar het balletje met Ajax erin, nu wordt het spannend, welke poule gaat het worden? Gaan we naar Parijs? Komen Zlatan en Luis weer naar Amsterdam? Of wordt het een totaal andere poule, met natuurlijk ook mooie tegenstanders. Het wordt poule F, het worden Barga, PSG en straks nog één tegenstander uit pot 4. Malmö behoort dus nog steeds tot de mogelijkheid. Pot 3 is gedaan, nu wachten op de vierde tegenstander van Ajax. Doe mij een plezier en pak het balletje met Malmö om poule F compleet te maken. Maar dit beetje geluk heb ik niet, het wordt Apoel Nicosia, de kampioen van Cyprus komt samen met Barcelona, Paris Saint-Germain en Ajax in groep 4. Pff, weer een mega zware groep waar Ajax in beland is. Dit wordt een helse klus om de groepsfase te overleven en zelfs overwinteren in Europa wordt niet gemakkelijk. Maar ja, het blijft voetbal! We beginnen met 0-0 en een wedstrijd duurt 90 minuten. Vorig seizoen waren we bij voorbaat al kansloos met Barcelona en AC Milan in de poule. Desalniettemin gingen we toch bijna door in de Champions League na een 2-1 overwinning thuis tegen Barcelona en een 0-0 gelijkspel in San Siro bij Milan, waar we 'gewoon' hadden moeten winnen. Als ik naar de acht poules kijk hadden we naar mijn gevoel de meeste kans op overwinteren gehad in poule G en H, maar qua voetbal beleving vind ik poule F fantastisch. Lekker samen met mijn dochter weer naar Camp Nou en ook in het Pare des Princes zullen we Ajax vanuit het uitvak steunen. Apoel zit er niet in voor ons. Die reis kan ik gewoon weg niet betalen. r*T:- -.'II'JI.M t- - -jjjrWff-! Maar bij 5 van de 6 wedstrijden zal ik samen met mijn dochter ons duppie voor de volle honderd procent steunen. We zullen ons samen met de andere supporters weer laten horen en als de spelers er op het veld ook voor 100% voor gaan kunnen we misschien wel voor een verrassing zorgen. Champions League 2014-2015. Wij zijn er weer bij! Pagina 5 De Meersche Helden 2Q14 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 6