ALTIJD AJACIED et kan dooien, het kan vriezen Een nieuw seizoen, een vervolg op 4-schalen-op-een-rij, frisse namen en gezichten in de selectie van Ajax, Europees eens echt goed overwinteren en... Toen werd het 2 september 2014. Einde Deadline Day. We gaan er tegen Eleracles weer voor zitten (en liefst staan, zingen en springen) □m Ajax te zien winnen. Dat moet, want 6 punten verspelen in de eerste 4 wedstrijden is beneden Normaal Amsterdamsch Peil. En toch is het dit jaar anders. Als Ajaxsupporter zijn we er inmiddels (helaas) aan gewend: zodra er sprake is van een talentvolle grote Ajax held, is-ie weg, hard hollend de rollende eurootjes achterna. En richting nieuwe sportieve avonturen over de grens, gebiedt de eerlijkheid te zeggen. Christian Eriksen, Siem de Jong, Toby Alderweireld en Daley Blind; allemaal recente voorbeelden van diamantjes uit de Ajax-mijn die door Frank de Boer en technische staf zijn gepolijst, opgepoetst en meestal elders verder schitteren. Tot zover weinig nieuws onder de zon: Ajax staat meestal bovenaan de Nederlandse transfer-piramide, Ajax bevindt zich op zijn beurt onderaan de Europese transfer-piramide. Eten en gegeten worden, dat werk. Allemaal zoals het gaat. Wat je voor je seizoenkaart op het veld te zien krijgt, is afhankelijk van de bron (de Ajaxopleiding), van de ontwikkeling van Ajacieden (Daley Blind voor of na het WK, best een verschilletje), van geïnteresseerde clubs en van talentvolle (onbekende) spelers die graag naar Ajax willen komen. Allemaal risicofactoren die we met een oprecht rood-wit Ajax hart acceptabel vinden. Elet hoort bij de sport en onze club in het bijzonder, zeg maar. ja, Tobias Sana staat ook nog ongewild op de Op de Ajaxseizoenkaart stond nooit een niet- goed-geld-terug-garantie. Elet is meer 'Het kan dooien, het kan vriezen, we kunnen winnen of verliezen.' En dit jaar toch meer dan anders. Onze hoop is gevestigd op Frank de Boer en zijn (tover)staf. Pagina 3 De Meersche Helden 2Q14 - 2015 Dit jaar is dat toch anders. Ajaxsupporters zijn behoorlijk van de (seizoen)kaart. Op de laatste transfer dag (1 september) ontplofte 't bijna op Twitter. Check maar #ajax of #DeadlineDay. Nog nimmer hadden Ajax fans zo vaak gerefresht of op F5 gedrukt. De transferzomer gaf niet de te verwachten aan- en verkopen. Kolbeinn Sightorsson wilde een nieuw avontuur aangaan. Niet gelukt. Niklas Moisander wilde de stap maken. Niet gelukt. Daley Blind leek donderdag nog te blijven. Niet gelukt, bleek op vrijdag. Kenneth Vermeer was ongelukkig als bankzitter. We gunnen hem alles, maar niet een overstap naar de concurrent. Oh ja, Tobias Sana staat ook nog ongewild op de spelerslijst. Niki Zimling kwam. Kan zomaar een voetballer zijn met de kwaliteiten van Jan Wouters, Jan van Halst of Jan Mülby (om het bij de Jannen te houden). We weten het niet.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 4