x-Paris St. Germain Geurt Zlatan is een verhaal apart, daar kan je boeken over schrijven. En dat doet hij in samenwerking met anderen in alle landen waar hij gespeeld heeft. Zweden, Nederland, Spanje en Italië. Of er een boek in Frankrijk is uitgegeven weet ik eigenlijk niet. Hij heeft een geweldige prijzenkast, zowel met de diverse clubs als individueel heeft hij een geweldige staat van dienst. Alleen met het Zweedse Nationale team is het nooit gelukt om een aansprekend resultaat neer te zetten. Dat hij voor veel clubs gespeeld heeft blijkt wel uit het feit dat hij de enige speler is die voor 6 verschillende clubs gescoord heeft in de Champions League: Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, AC Milan en nu ook voor Paris St. Germain. De laatste keer dat Zlatan een bezoek bracht aan de ArenA was met AC Milan, 28 september 2010 werd het toen 1-1de gelijkmaker jawel van Zlatan. De historie van Ajax met Paris St. Germain is heel kort. We hebben nog nooit voor de Europa Cup tegen de ploeg uit de Franse hoofdstad gespeeld. Trouwens tegen Apoel Nicosia ook nog nooit. Maar in Parijs is Ajax natuurlijk wel eens geweest. Als je bij Ajax de plaatsnaam Parijs laat vallen denkt een ieder gelijk terug aan de memorabele volkverhuizing begin maart 1969. Na 2 wedstrijden tegen Benfica was de stand nog steeds in evenwicht, dus moest een beslissingswedstrijd uit maken wie er naar halve finale ging. Die werd, zoals iedereen natuurlijk weet, gespeeld in Parijs. Als je de mensen mag geloven was half Nederland naar de lichtstad getrokken. Hoeveel het er precies waren maakt ook niet uit, veel belangrijker was dat Ajax in een volgepakt Stade de Colombes de overwinning pakte, met 3-0 (na verlenging) werd Benfica verslagen. De vraag is of het eind november nog zo spannend is in onze groep dat we opnieuw een armada van auto's, bussen en vliegtuigen richting Parijs krijgen. Dat we hopelijk kunnen zeggen: l'histoire se repétè. De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 37