Ajax-Par St. Germain Geurt Is je bij de grote jongens wil horen moet je ook gelijk maar tegen die grote jongens spelen. De loting in de Champions League 2014-2015 brengt direct weer 2 clubs van naam naar de Amsterdam ArenA. Natuurlijk in de eerste plaats Barcelona. Eerst kom je ze meer dan 50 jaar niet tegen in Europees verband en nu gelijk twee seizoenen achter elkaar. De tweede club van internationale klasse is Paris St. Germain. En uit pot 4 komt daar nog Apoel Nicosia uit Cyprus bij. Paris St. Germain is een fusieclub uit Parijs. Eind jaren 60 is het voetbal in de hoofdstad afgegleden naar een bedenkelijk niveau. Er moest wat gebeuren. Na verschillende pogingen besluiten 2 clubs samen te gaan, dat zijn Paris FC en Stade Germain. Op 26 juni 1970 is de club Paris St. Germain geboren. Het eerste seizoen wordt de fusieclub gelijk kampioen en promoveert daardoor naar de hoogste klasse. De stad Parijs gaat er financieel achter staan, maar wel onder enkele voorwaarden. De op het oog belangrijkste is dat de thuiswedstrijden in het Pare de Princes gespeeld moeten worden. En daar speelt de club zijn thuiswedstrijden nog steeds. Vanaf dat moment is het zeker nationaal een club om rekening mee te houden. Dat blijkt wel uit de prijzenkast: 4x landskampioen 8x bekerwinnaar 4x Coupe de la Ligue 4x Franse Supercup Internationaal zijn er voornamelijk andere clubs uit Frankrijk die van zich laten spreken: Olympigue Lyon, Olympique Marseille, AS Monaco, FC Nantes en Auxerre. Vroeger ook nog Saint Étienne en Bastia. En nog langer geleden Stade de Reims. Maar in 1996 wordt de Finale van de Europa Cup II gehaald en die wordt ook gelijk gewonnen. In het Koning Boudewijn Stadion te Brussel wordt Rapid Wien verslagen met 1-0. Een jaar later wordt dat kunstje bijna herhaald. De Finale is dit keer in de Rotterdamse Kuip. Barcelona is echter net te sterk, 1-0 door een doelpunt van Ronaldo uit een strafschop. In 2001 wordt de Intertoto Cup nog gewonnen. Maar dat is op dat moment niet meer dan een soort voorselectie voor de UEFA Cup. De grote kentering komt in 2011De club wordt overgenomen door Qatar Sports Investments. En opeens heeft de club heel veel geld te besteden en worden de ambities bijgesteld en ook uitgesproken: binnen 5 jaar de Champions League winnen. Wie het geld heeft heeft de macht, zo werkt het overal en zeker in de voetbalwereld. Ondanks de iets minder aansprekende competitie komen ook de spelers van naam nu graag hun kunsten tonen in Parijs. Er zijn mindere steden te bedenken om je dagelijkse boodschappen te doen. Als we de huidige selectie van Paris St. Germain bekijken zijn er natuurlijk 3 namen die er gelijk uitspringen. 3 spelers die hun sporen hebben verdiend in het shirt van Ajax Amsterdam, namelijk Maxwell, Gregory van der Wiel en natuurlijk Zlatan (Ibrahimovic). Pagina 35 De Meersche Helden 2014 - 2Q15

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 36