Wat doet Frank de Boeiffn@g] bij /^ax? Pepper0ni et seizoen is nog maar net begonnen en daar begint Pepperoni alweer te zeiken over de trainer. Ach ja, je moet het toch ergens over hebben in je column, dus kies ik de trainer en dat hij maar snel mag vertrekken bij Ajax. Zelf wilde Frank de Boer namelijk ook heel graag weg deze zomer en oh, zo graag zijn carrière voortzetten bij het Engelse Tottenham Hotspur maar de Londense club koos helaas niet voor de Groctebroeker en dus zit Frankie voorlopig nog bij Ajax op de bank. Als trouwe Ajacied ben ik hier dus helemaal niet blij mee want als iemand aangeeft elders te willen werken, dan moetje als club gewoon direct afscheid nemen van die betreffende persoon en niet wachten tot het spaak loopt. Maar de reden dat ik De Boer het liefst gisteren nog zie vertrekken heeft vooral te maken met het feit dat Ajax onder "zijn" leiding een saaie club is geworden. Dat merk je vooral door de belachelijke vorm van vertrouwen bij de fanatieke aanhang die alles maar lijkt te accepteren. Onder De Boer heeft Ajax sporadisch een leuke wedstrijd in Europees verband gespeeld maar net als in de competitie is het verder al vier jaar een matig potje voetbal dat de "Amsterdammers" laten zien. Je kunt denken: is dat zo erg? Ze zijn wel vier keer op rij kampioen geworden al was het met matig tot slecht voetbal en lag het vooral aan het falen bij de overige clubs. Ja, dat is dus heel erg voor een club als Ajax. Normaliter was vroegtijdige Europese uitschakeling, het niet aantrekken van grote spelers en verlies in de bekerfinale van een club als Pee Zwolle direct reden om de trainer het Arenagebied uit te schoppen maar De Boer mag het allemaal laten gebeuren. Volgens mij is het zelfs zo dat als De Boer bij menig supporter 's nachts inbreekt, moeder de vrouw een veeg geeft en schijt in de woonkamer op die net nieuwe peperdure sofa, het alsnog met een bedankje en schouderklopje zal worden afgedaan. Bij Ajax horen supporters te zeiken over alles wat niet goed gaat (en geloof me er gaat qua directie momenteel een hoop niet goed), hoort de media het vuurtje wekelijks op te stoken en horen directieleden in onmin met elkaar te leven. Helaas momenteel niks van dat al in A'dam Zuidoost en dat baart mij zorgen. Want elk verlies wordt afgedaan met commentaar alsof we te maken met een kerkelijk genootschap. Ach, volgende keer beter. Of we zijn als ploeg nog aan het groeien en als club nog aan het bouwen. Maar ziet dan niemand dat Ajax is verworden tot een tweede Noord/Zuidlijn? Iets waar jaar na jaar aan gebouwd wordt maar dat nooit af lijkt te komen? Misschien is dat wel de ware hand van Johan Cruijff. Die woont vlak bij die Spaanse stad met die kathedraal die ook nooit afkomt maar waar men zich wel elke keer aan staat te vergapen. Sorry Frank, nog even terug naar jouw persoon. Want, oh, wat zal je er de smoor in hebben dat een Londens avontuur voorlopig van de baan is maar wat doe je nog bij Ajax? Ga toch weer lekker, net als vroeger, met je pruillip achter de boarding zitten omdat je niet krijgt wat je wilt maar laat een ander het technisch vernuft terugbrengen bij Ons Aller Ajax. Ik herken Ajax namelijk al jaren niet meer. Pagina 34 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 35