Dit is DTfDojn Cafcng Club van Mokum erkeert u nog een beetje in kampioensstemming? Nou, ik wel! Hevig euforisch zwierde ik een paar weken geleden richting de Arena toen dit voetbaljaar van start ging. En nee, niet vanwege dat zoveelste schaaltje dat we in mei binnensleepten natuurlijk. Binnenkort zijn we hopelijk ein-de-lijk van die godsgruwelijk irritante klote-Arenakaarten af! Reden voor feest... ik ga me alvast bezatten! Tenminste, bezatten... Met een modaal inkomen moet je je zomervakantie inmiddels skippen als je jezelf gedurende een voetbalseizoen op je tribunestoeltje een beetje fatsoenlijk wilt fêteren. Bij de eerste thuiswedstrijd tegen Vitesse bestelde ik een groot biertje bij zo'n voerdesk ergens op de tweede ring. Dat die bekers met lichtkoolzuurhoudend gelig evenementenwater altijd al achterlijk duur waren, dat was reeds duidelijk. Maar nadat het meisje achter de bar mij mijn bestelling had overhandigd, wees ik haar verbaasd maar vriendelijk op het feit dat ik een groot biertje had besteld (a €4,75 ofzo) in plaats van het middelmaatbakkie dat zij mij gaf. "Dit is de nieuwe groot," zo luidde haar letterlijke intellectuele repliek met de intonatie en de gezichtsuitdrukking van een gemiddelde McDonalds-medewerkster die na een nachtshift te horen heeft gekregen dat ze moet overwerken. Het ouderwetse halve liter-formaat had klaarblijkelijk plaatsgemaakt voor de nieuwe 'grote' 0,4 liter. Prijs ongewijzigd. Mislukte hopoogst? Slechte resultaten in de Grolsch-Veste? Geen idee. Dus ja., ik heb nog lang gehuild. WARMt SNACKS Wat wél op enigszins grootse wijze bekend werd gemaakt is dat er binnenkort gepind kan worden in de Arena. Eureka! Na achttien jaar Amsterdam Arena concludeerde men dat die hele Arenakaart dus toch een traag, omslachtig oplicht-onding is. Inderdaad: dat wisten wij al een tijdje. Chapeau, Catering Club (het bedrijf dat het vreetschuuronderdeel van de Arena regelt)! Goed hoor! We hebben het hier echter wel over 'contactloos pinnen' (is nieuw) waarbij je bij kleine bedragen geen pincode meer hoeft in te toetsen maar je alleen je pas scant. Dat je je bankpas dan niet meer moet verliezen - tasjesdief wordt pasjesdief - mag duidelijk zijn. Mijn zojuist uiteengezette verontwaardiging is natuurlijk een beetje naïef. Ik bedoel; alles wordt duurder, overal. Het was echter de letterlijke manier waarop het gebracht werd waardoor ik er extra bij stilstond: 'middelmaat is het nieuwe groot'. Dat associeerde ik namelijk direct met Ajax. Ik mag toch hopen dat er niet achter elke Arena-deur op die manier gedacht wordt. Want dan bekijk ik het huidige transferbeleid plotseling op een heel andere manier. Ajax werd vorig seizoen weliswaar kampioen maar het was uiteindelijk toch een gevalletje 'kantje boord' en absoluut niet altijd goed op voetbalgebied. De spelers die afgelopen zomer als versterkingen naar Ajax kwamen zijn louter huurlingen, jeugdspelers of koopjes. Is middelmaat dan de nieuwe norm in Zuid-Oost... En weet Overmars wel dat-ie tegenwoordig kan pinnen? Pagina 33 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 34