Peter Bo eve de goeie ouwe tijd "Ik heb hier voor drie jaar getekend en reken er maar op dat ik die, als het aan mij ligt, ook zal volmaken. Natuurlijk was het wennen in het begin. Voor mezelf heb ik het gevoel dat ik me er redelijk doorheen heb geslagen. Dat wordt hier ook van je geëist. Je moet alles zelf doen. Het zou misschien best wel goed zijn als een club wat meer aandacht zou schenken aan de persoonlijke begeleiding van spelers, maar aan de andere kant zeg ik dat voetballers al genoeg in de watten worden gelegd. Jezelf door een crisis heenslaan is de enige manier om zelfstandig te worden. Daarmee wil ik niet zeggen dat ik hier bij Ajax een crisis heb doorgemaakt, maar de overgang van Vitesse naar Ajax blijft natuurlijk erg groot." "Ik ben een type die alles voor de voetbalsport over heeft. Ik rook niet, ik drink niet en leef uiterst serieus. Ik ben me bewust van het feit dat je je voor de voetbalsport het een en ander moet ontzeggen. Ik heb voor dat leven gekozen en dan moet je verder ook niet zeuren. Grootspraak? Nee, helemaal niet. Het is gewoon niet anders. Als voetballer moet je jezelf egoïsme aankweken, zeker bij Ajax. Je zit namelijk constant op een schopstoel. Bij een club als Vitesse kan je het nog wel een keer rustig aan doen, maar als full-prof kan je je dat gewoon niet veroorloven." "In de maatschappij is dat ook zo. Heb je eenmaal een belangrijke functie bereikt, dan wil iedereen op je stoel zitten en moet je vechten voor je bestaan. Ben je daartoe niet bereid dan kan je beter direct naar huis gaan. Ik raak nergens meer van in paniek. Het enige wat mij momenteel bezig houdt, is het veroveren van een plaats in de basis en daar heb ik alle vertrouwen in. Ik kan ook bepaald niet wakker liggen van die geruchten rond Hugo Hovenkamp. Ik heb ook wel eens in de krant gelezen dat Ajax Hovenkamp zou willen aantrekken, maar ik geloof er gewoon niet in. Als ik me daar druk over ga maken, waar blijf ik dan. Toen Brom verdween, heb ik een goed gesprek gehad met Beenhakker en Haarms. Tijdens dat gesprek heb ik de indruk gekregen dat ze vertrouwen in me hebben. Dat telt voor mij. Ik heb me voorgenomen me nergens door uit het veld te laten slaan. Ik ben nog steeds van mening een goede keus te hebben gemaakt. Wat een ander ervan denkt, kan me weinig schelen." De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 33