Peter Bouw© de goeie ouwe tijd Als we er weer een gehad hadden, dan pakte hij een pen en dan kraste hij de training door. Dan zei hij "moetje kijken hoeveel we er nu nog moeten..."" Na de intensieve oefencampagne, maakte Boeve de aanvangsfase van de competitie volledig mee. Hij kwam meer aan spelen toe dan hij in eerste instantie had gedacht: "Daar had ik eigenlijk al helemaal niet op gerekend, maar ongelukkig genoeg raakte ik zelf ook al snel geblesseerd. Eerst kreeg ik op de training last van mijn ene knie. Ik kon er echter gewoon mee doorvoetballen. Bij Vitesse heb ik het ook al eens gehad. Erger werd het, toen ik in het duel met FC Utrecht een schop tegen mijn andere knie kreeg. Ik kwam toen in botsing met Hans van Breukelen. Vanaf dat moment is het minder gegaan. In de week voordat we tegen Feyenoord speelden, leek herstel nog mogelijk, maar uiteindelijk bleek dat ik in Rotterdam niet mee kon doen. Ik ging bijna door de grond zó jammer vond ik het. Ik heb het een tijdje rustig aan moeten doen." Niet alleen op het sportieve vlak was de overgang van Vitesse naar Ajax groot. Ook op het sociale aspect was er na de overgang veel veranderd. Al vanaf het moment dat hij mee mocht naar Argentinië kwam Boeve erachter dat zijn teamgenoten hem even wilden testen: "Mijn manier van praten was toch wat anders. Op Schiphol vroeg Arnesen direct aan me "Ben jij die boer?" Dan word je toch wel even neergezet. Toch heeft Frankie me verder enorm geholpen met bepaalde dingen. Je werd ongelofelijk uitgetest op allerlei manieren. En als je er dan tegenin ging... Ik ging desnoods water voor ze halen" Wat Boeve ook aan zijn eerste maanden bij Ajax is opgevallen, is de mentaliteit die de echte toppers hebben: "in het begin heb ik het gigantisch moeilijk gehad met Soren, die schold je stijf van heb ik jou daar. Ik heb toch maar een keer de stoute schoenen aangetrokken en gevraagd waarom hij dat nou deed. Hij wist niet eens wat hij gezegd had, maar dat is zijn manier van afreageren. Soren is echt een winnaar en die mentaliteit neem ik mee." Een andere speler met een enorme winnaar mentaliteit is Ruud Krol. "Op de eerste training hadden we een partijtje en toen speelde ik hem door zijn benen. Volgens mij ben ik wel 3 meter de lucht in gevlogen. Bobby Haarms die keek ernaar en die heeft het nooit van zijn leven gezien. Terecht. Niet willen zien, want dat is de harde leerschool die je meemaakt. Ik had lekker gevoetbald, maar dat kan helemaal niet. Dan word je even op je plek neergezet." Boeve beseft dat het zijn eigen mentaliteit is, die hem tot bij Ajax heeft gebracht en dat hij het van zijn mentaliteit moet hebben om een vaste plek in de basis te veroveren: "Ik ben tot de conclusie gekomen dat je jezelf hard moet opstellen. Ajax is nu eenmaal geen Vitesse. Hier gelden heel andere maatstaven en daar heb ik me maar aan aan te passen wil ik de top halen. Ajax is een bedrijf waar je keihard zult moeten knokken voor je plaats. Hier wordt geredeneerd in de trant van: als je buiten het veld niet hard bent, ben je het binnen het veld ook niet. Kun je met een dergelijke redenering niet akkoord gaan dan is dat jammer. Ajax heeft daar natuurlijk totaal geen boodschap aan. Er staan tien anderen voor je klaar." Pagina 31 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 32