Peter Bo®w© de goeie ouwe tijd Boeve werkte zich op selectiespeler, waar hij voor het eerst kennis maakte met Henk Wullems,: "Hij kende mij niet. Ik had vakantie van school en had me helemaal verrot getraind, wekenlang. Op de eerste trainingen van het nieuwe seizoen liep ik ze allemaal aan gort en sindsdien ben ik nooit meer uit de selectie geweest. Ik zat dan op de bank en speelde dan in het tweede, maar ik zat er wél altijd bij. In 1977 heb ik het kampioenschap van de eerste naar de eredivisie meegemaakt, nog wel als invaller. Toen speelde je met het tweede op zaterdag. Als je dan je best niet deed en niet opviel dan mocht je 's zondags niet op de bank zitten. Dat was gewoon een ramp." Het was Wullems die Boeve omschoolde van linkerspits naar linksback. In de twee seizoenen die hij als basisspeler van Vitesse volbracht, werd hij befaamd om zijn rushes langs de zijlijn: "Ik ben echt een opkomende linksback, vooral dankzij mijn gigantisch grote loopvermogen en mijn goede voorzet. Dat is mijn manier van spelen. Erop en erover. Ik zorg dat ze achter mij aan gaan lopen." Na twee goede seizoenen toonde Ajax concrete belangstelling. De Amsterdammers konden wel wat defensieve versterking gebruiken en zagen in Boeve dé toekomstige oplossing voor de linkerkant. De buitenwacht voorspelde Boeve een moeilijke tijd. De overgang zou te groot zijn en zeker in het begin zou hij niet op een basisplaats hoeven rekenen. Boeve toonde zich echter strijdlustig: "Ik leg me niet gauw bij iets neer. Als ik iets doe wil ik het goed doen", meldde hij aan VI voordat hij naar Ajax kwam. Aan het eind van het vorige seizoen mag Boeve al ruiken aan het grote werk. Tijdens het trainingskamp in Argentinië ziet hij hoe groot de voetbalwereld is. Stadions gevuld met 90.000 voetbalgekke supporters laten een onuitwisbare indruk achter. Toch had Boeve op dat moment andere dingen aan zijn hoofd: "Ik ben meegegaan, maar ik was 90% fit. Mentaal was ik toch nog wat onzeker. Kan ik het wel, kan ik het niet. Een nieuwe groep. Het was fantastisch dat ik mee mocht. Het was aan het eind van het afgelopen seizoen en de stap is dan minder groot dan wanneer je in het begin van het seizoen moet beginnen." Het eerste jaar in Amsterdamse dienst moet voor Boeve een leerjaar worden. Tijdens de oefencampagne voor het huidige seizoen is het hem opgevallen dat het er bij Ajax toch anders aan toe gaat dan bij Vitesse: "Het eerste trainingskamp, dat was ontzettend afzien, dat was ik niet zo gewend. Drie keer per dag trainen en Jan Everse viel geblesseerd uit. Elke avond hadden we een wedstrijd: maandag tot en met zaterdag. Omdat Everse geblesseerd was, moest ik al die wedstrijden ook nog voetballen. Ik weet niet waar ik allemaal gelegen heb, maar bij thuiskomst was ik total loss. Op dat moment dacht ik: als dat Ajax is, dan is dat voor mij te veel." Maar Boeve merkte daar dat de maatstaven van Ajax nu eenmaal hoger liggen en dat hij niet de enige was die er moeite mee had om de hoge trainingsdruk bij te benen: "Ik lag daar met Martin van Geel op een kamer. Martin had een papiertje met daarop de nog resterende trainingen. De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 3D

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 31