m Peter Bouw© de goeie ouwe tijd fgelopen zomer tekende Peter Boeve een driejarig contract bij Ajax. Inmiddels heeft de vleugelverdediger er een half jaar bij de regerend landskampioen opzitten en daarin heeft hij al heel wat meegemaakt. Tegenover de redactie van Ajax-homepage 'De Goeie Ouwe Tijd.nl' sprak hij openhartig over zijn verleden bij Prins Bernard (uit Uddel), Vitesse en zijn eerste maanden bij Ajax. Roda JC, FC Twente, AZ en Feyenoord toonden belangstelling voor hem, maar Boeve koos voor Ajax. Hij verkaste van het vertrouwde Vitesse naar de kampioen uit de hoofdstad. Boeve tekende een driejarig contract in de veronderstelling dat zijn krachten bij Ajax het best tot zijn recht zouden komen. Niet dat hij direct op een basisplaats rekende, maar wel met het idee om bij zijn tweede contractjaar zijn absolute doorbraak te bewerkstelligen. De voorkeur voor Ajax was er al van jongs af aan: "Toen ik nog bij mijn ouders thuis woonde, had ik thuis van Neeskens en Cruijff posters op foto's uit het tijdschrift 1-0 hangen in mijn kamer. Hier in de buurt is het ook: Ajax of Feyenoord. Er loopt dan nog wel ergens een verdwaalde PSV-er, maar ik was altijd al voor Ajax. En ik weet: als je het bij Ajax niet redt, dan kan je altijd wel weer ergens anders terecht. Kijk, financieel maakte het toch al niet verschrikkelijk veel uit. Ik wilde gewoon zekerheid en m'n voorkeur ging toch al uit naar Ajax. Als ik iets doe, wil ik het goed doen." De carrière van Peter Boeve verloopt geleidelijk via een opwaartse route. Toen hij in de jeugd van het Uddelse Sint Bernard speelde, viel hij al op bij de plaatselijke scouts. "Sint Bernard was een kleine club, maar wij hadden een heel aardig team. We zijn zelfs kampioen van Apeldoorn geworden, ondanks de tegenstand van grotere clubs, zoals AGOVV." Boeve haalde de district teams van eerst Gelderland en later Oost-Nederland. Op zijn zestiende kwam Boeve al voor het eerste elftal van Sint Bernard uit. Dit tot ongenoegen van zijn vader, die ingreep. "Mijn vader vond het gevaar dat ik veel scheppen op zou lopen te groot. Later ben ik toch in het eerste terecht gekomen. Ik kan wel zeggen dat ik beschermd werd door andere spelers, want ik was toen nog kleiner hè?" Boeve, toen nog linkerspits, kwam in beeld bij Vitesse dat hem een contract aanbood: "Ik was 17 en ik kraag een C-contract. Dan was je erg gelukkig, want dan hoorde je er ook bij. Je had een contract van 1500 gulden in het jaar en twee geeltjes als je een keer won." Boeve was een fanatieke voetballer die zoveel mogelijk wilde spelen. De wedstrijden van de Gelderse selectie sloeg hij als enige Vitesse-speler nooit over: "Ik zat in de A1 en dan moesten we vanuit Apeldoorn naar Arnhem rijden, maar op zondag reden er niet genoeg bussen, dus dan overbrugde ik die 50 kilometer op mijn opgevoerde brommertje! Pagina 29 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 30