De supportersgroepen van Paris Saint Germain Ajax speelt in de Champions League op 17 september thuis en op 25 november uit tegen Paris Saint Germain. Een mooie aanleiding om wat meer informatie te geven over hun fanatieke supportersgroepen. Het Pare des Princes, thuisbasis van PSG, heeft niet zoals gebruikelijk één vak gereserveerd voor de fanatiekste aanhang. Het zijn er twee, de tribune Boulogne en de tribune Auteuil. Beide tribunes worden bevolkt door verschillende subgroepen, die allemaal een eigen naam, vlag en kledingcodes hebben. Belangrijkste verschil tussen beide kampen: Boulogne heeft de reputatie dat 'een minderheid extreem-rechtse elementen' er de dienst uitmaakt, Auteuil noemt zich anti-racistisch. Boulogne is vooral blank, Auteuil etnisch gemengd. Boulogne geldt als de plaats waar het hooliganisme in Frankrijk zo'n dertig jaar geleden voor het eerst de kop opstak. Auteuil was begin jaren negentig een initiatief van de verontruste toenmalige eigenaar van PSG, het tv-station Canal Canal hoopte een vriendelijker aanhang te creëren. Die strategie is mislukt. Sommige bezoekers van Auteuil klagen dat hun tribune door de komst van 'kleine bendeleidertjes uit de voorsteden' radicaliseert. Eind februari 2010 kwam het voor het beladen duel met aartsvijand Olympique Marseille in Parijs tot een vechtpartij tussen Boulogne en Auteuil. De 37-jarige Yann Lorence (van de Boulogne-tribune), een bekende in het nationalistische milieu, werd tegen zijn hoofd geschopt en overleed een aantal weken later. Kortom: bij PSG heerst verdeeldheid binnen de fanatieke supportersgroepen. Beiden zijn betrokken geweest bij meerdere incidenten bij Europese wedstrijden zoals tegen FC Twente in 2008 en dit jaar tegen Chelsea. De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 29