Johnny do Mol Interview Wat is jouw mening over de trainer Frank de Boer? Ik vind Frank een hele mooie gozer. Ik denk dat hij behoorlijk wat teweeg heeft gebracht, ook intern schuwt hij niemand. Als je in een web zit en je moet naar iedereen luisteren is dat heel belangrijk. Hij heeft zijn nek uitgestoken, daar hoor je nooit wat over, en hij is voor de duvel niet bang. Hij voelt zich nooit ergens te goed ofte groot voor. Ik denk datje heel ver met hem kan gaan zolang je maar eerlijk bent. Als je dat niet bent dan heb je het verbruid. Ik hou wel van deze mentaliteit. Ik hoop dat hij nog heel lang blijft. De Nederlandse competitie wordt vaak Mickey Mouse competitie genoemd ondank dat we weer bij de laatste vier van het WK zitten, vind jij dat ook? Dat vind ik wel heel ver gaan zeker als je ziet hoeveel spelers hebben geschitterd op het WK! Onze competitie is wel minder als bijvoorbeeld de Spaanse of Engelse maar zeker geen Mickey Mouse competitie. Het grote geld is ook naar andere competities gegaan dat heeft dat er ook mee te maken. Misschien moetje naar een salary cap gaan zoals in de Amerikaanse competitie. Ik denk dat we met de tijd naar een Europese competitie gaan en dat ze daar, achter de schermen, al lang bezig mee zijn. Sinds de zogenaamde Cruijff revolutie is Ajax een andere weg ingeslagen. Denk je dat we nu de goede koers varen? Ik denk als je als jonge Ajax speler op De Toekomst rondloopt en daar loopt een Dennis Bergkamp of een Edwin van der Sar rond die je gewoon bij naam kent dat dat alleen maar goed is. Dat soort namen zijn voor velen natuurlijk nog steeds grote voorbeelden. Ze noemden het de fluwelen revolutie nou, ik vond het alles behalve fluweel verlopen. Het had eerder "de breekijzer revolutie" kunnen heten. Maar toch knap hoe Johan Cruijff het voor elkaar heeft gekregen. Je kan wel zeggen dat hij toen "All Inn" is gegaan. Ik ga ervan uit dat Johan het meer met zijn hart heeft gedaan dan met zijn ego. En heeft hij soms wel met zijn ego gehandeld, prima daar heb ik dan schijt aan. De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 26