Johropy de Mol Interview Je hebt een seizoenkaart bij Ajax maar je bent ook heel vaak onderweg, hoe volg je Ajax dan? Gemiddeld zit ik 10 a 12 wedstrijden per seizoen op de tribune. Ik ga niet vaak naar uitwedstrijden tenzij Europees. Het Nederlands elftal volg ik ook in de kwalificatie zowel uit en thuis. Ben je een bobo supporter of zou je ook zo op VAK410 of op de F-Side kunnen zitten? Natuurlijk zou ik daar kunnen zitten maar ben überhaupt al blij dat ik in het stadion kan zitten. Het maakt me eigenlijk niet zoveel uit waar ik zit, ik ken een paar jongens van de F-Side welke ik weer ken van de tattoo shop en daar ben ik ook van harte welkom. Wat vind je van de sfeervakken in de Arena? Ik denk dat Vak410, sinds ze verhuist zijn naar de vakken schuin boven de F-Side, absoluut een hele verbetering is voor de sfeer. Het is alleen jammer dat die jongens zich af en toe misdragen, wat er tijdens de bekerfinale is gebeurd was niet echt handig. Je brengt je eigen spelers in gevaar. Ik ken een beetje het verhaal erachter, op zich een mooi verhaal, maar het zou zonde zijn als je volgend jaar niet naar De Kuip mag. Dat is toch jammer zeker als je ziet hoe de spelers worden aangemoedigd tijdens een grote wedstrijd met fakkels en vuurwerk dat is toch prachtig? Volgens mij hebben ze daar ook verontschuldiging voor aangeboden maar het is gewoon niet slim. Het kan zo mooi zijn! Sfeer is ook zeker belangrijk in De Arena. Het heeft namelijk jaren geduurd voordat er een beetje sfeer in kwam. Mogen de supporters kritisch zijn? De Amsterdamse supporter is onwijs kritisch, ik vind dat nooit zo erg. Ik ben zelf ook kritisch al vind ik wel dat je te allen tijde achter je club moet staan. Een Amsterdammer heeft altijd wel wat te zeiken. Je kunt zeggen wat je wilt over Rotterdam maar daar zijn ze wel minder kritisch, daar hebben ze natuurlijk ook minder redenen om dat te zijn want ze bakken er meestal niks van. Het kritische moet en zal ook altijd wel blijven maar om te gaan fluiten als het wat minder gaat, ja dat vind ik dan weer veel te ver gaan. Ajax gaat voor de vijfde schaal op rij. Maakt het jou uit hoe we die gaan halen of maakt het jou niet uit dat het spel soms niet om aan te zien is zolang we maar kampioen worden? We hadden afgelopen seizoen al veel eerder kampioen moeten worden en dan ga je weer zeiken, maar als je hem dan toch wint is het wel weer lekker en ben je eigenlijk alles weer vergeten. Over tien jaar denk je alleen nog maar vanaf 2010 zijn we vier of straks vijfjaar op rij kampioen geworden. Hoe ben je met Ajax in aanraking gekomen? Ik heb nog een foto van toen ik een jaar of drie was in De Meer, ik ben toen in de Europa Cup 1 beker gezet. S0ren speelde natuurlijk bij Ajax en de opa van mijn moederskant was Ere lid. Daarnaast komt mijn hele familie komt uit de Jordaan dus het is dan wel logisch dat Ajax je duppie wordt.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 25