F-SIMJ^AMST [Laekker dan! Toch wel fijn zo'n WK in de zomer. Lekker voetbal kijken in de kroeg zonder je echt druk te hoeven maken. Verliezen? Geen probleem, de volgende dag is alles vergeten en vergeven; de oranje debielen, de vrouwen die opeens meenden verstand van voetbal te hebben, zelfs de kater leek minder. Er zat trouwens wel een addertje onder het gras. Elke bal die een Ajacied toevallig goed raakte maakte hem meteen een wereldtopper. Onder aanvoering van opportunistische media werden onze Ajacieden de mooiste transfers in het vooruitzicht gesteld. Schoolvoorbeeld hiervan is natuurlijk onze Daley Blind. Na één wedstrijd tegen Spanje buitelden de Engelse tabloids over elkaar heen om Daley te linken aan Manchester United. En zo ging het balletje rollen. Gedurende het WK bleven de geruchten komen over een transfer van Blind en ook na het WK werd het niet stil. Maar toch leek Blind bij Ajax te blijven. Naarmate augustus vorderde droogde de stroom geruchten langzaam op en kregen we het gevoel dat Blind 'gewoon' nog een seizoen in ons Ajax-shirt te bewonderen zou zijn. Wrang, schraal en kut was het dan ook om te moeten lezen dat Ajax in de laatste dagen van het transferwindow toch nog Daley verkocht aan United. Begrijp ons goed, Daley gunnen we alles, maar keer op keer wordt onze beste speler last-minute verkocht. Bestolen en genaaid voelen we ons als supporter. Wij hebben geen fuck aan een eigen vermogen van €120 miljoen. Wij willen titels en mooi voetbal zien en als het even kan ons weer scharen bij de beste van Europa. Juist jongens als Van der Sar en Overmars, onderdeel van de laatste gouden generatie, behoren te weten dat we daarvoor bovenal kwaliteit in onze selectie moeten hebben. Het lijkt er echter op dat onze club op dit moment de balans is kwijtgeraakt tussen een gezonde financiële huishouding en sportieve prestaties, waarbij laatstgenoemde er bekaaid vanaf komt. Pagina 15 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 16