Ready for Take Off sth-crw Op 31 juli was het weer zover, de jaarlijkse open dag van Ajax. Vorig jaar waren alle supportersgroepen afwezig omdat de meeste festiviteiten in de ArenA plaatsvonden gelukkig was dit jaar alles weer prima geregeld en hebben we ons als sfeergroepen weer kunnen presenteren aan het grote publiek. Rond de 35000 mensen zijn een kijkje komen nemen op de Toekomst, in de Arena en op P2 waar de sfeergroepen naast elkaar een plek hadden gekregen. Onze fan artikelen waaronder shirts, sjaals en stickers vonden gretig aftrek. We hebben veel supporters kunnen enthousiasmeren en uitleg kunnen geven over onze spandoeken en werkzaamheden. We zijn blij met hoe de open dag verlopen is en kijken weer uit naar het volgende jaar. Pagina 13 De Meersche Helden 2014 - 2015 Na de open dag stond alles in het teken van de naderende competitie. Na een saaie eerste competitieronde waarin de sfeergroepen geen sfeer maakten werd de dialoog met Ajax snel en naar tevredenheid opgepakt. De sfeergroepen besloten na de gesprekken de sfeerstop op te heffen en dus moesten er acuut plannen worden gemaakt voor een tifo actie voor Siem de Jong. Bij de Doetinchemse amateurs DZC '68 werd Siem de Jong in 2001 gevraagd om bij de jeugd van De Graafschap te komen voetballen. In die vier jaar die volgden speelde hij zich in de kijker bij de scouts van Ajax en met ingang van het seizoen 2006-2007 speelde hij op De Toekomst. Siem maakte op 18-jarige leeftijd zijn debuut in het eerste van Ajax in de bekerwedstrijd op het veld van Kozakken Boys op 26 september 2007. Siem had toentertijd rugnummer 38 toebedeeld gekregen. Tijdens zijn debuut in de Eredivisie op 7 oktober scoorde hij in blessuretijd de gelijkmaker tegen Sparta. Zijn eerste wedstrijden in Ajax-1 maakte Siem een goede indruk. Het daarop volgende seizoen kreeg Siem rugnummer 22. In het seizoen 2009-2010 brak Siem de Jong echt door. Ajax won een reeks van 14 wedstrijden waarin hij acht keer scoorde. In de dubbele bekerfinale scoorde hij vier keer en verdiende zijn eerste grote prijs. Siem bewees een harde werker te zijn en kreeg de basisplaats die hij verdiende. Zijn nieuwe rugnummer werd 10. Siem zijn bijdrage aan de ontknoping van seizoen 2010-2011 staat iedere Ajacied op het netvlies gegrift. Siem schreef geschiedenis door twee keer te scoren in de titelwedstrijd tegen Twente. Ajax was eindelijk voor de dertigste keer landskampioen, verlost van het titelloze tijdperk.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 14