Dagob riLOv mars Wij zijn Ajax amsterdam [Hen nieuw seizoen brengt altijd mooie en minder mooie dingen met zich mee. De minder mooie dingen zijn dat vermogende clubs met dikke schulden ons aller Ajax bezoeken in de hoop een koopje te scoren. Het liefst natuurlijk op de laatste dag van de transferdeadline zodat de Ajax directie de centjes lekker op de bank kan zetten en wij als supporters de echte sterkhouders missen. Ja, wij zijn Ajax en weten nu eenmaal dat een goede opleiding betekent dat spelers verkocht worden. Op zich helemaal niet erg maar er bekruipt me toch iedere keer een naar gevoel. Zo sta je gezellig met je maten over het goede spel van je helden te praten en zo zijn ze weer verkocht voor een te lage prijs. Als men in Engeland de hoofdprijs betaalt voor middelmaat mag men ook de knip rijkelijk trekken voor onze helden. Nog immer betalen Engelse clubs een jodenfooi voor spelers die ze later voor dikke ponden doorverkopen. Dit lucratieve handeltje in spelers heeft onze Dagobert Overmars en Ajax aardig wat geld opgeleverd maar in mijn optiek niet genoeg. Het goed gevulde ABN Amro rekeningetje van Overmars en Co, heeft reeds een plus saldo van meer dan 100 miljoen. Dat is op zich heel positief, ware het niet dat wij als supporters te vaak achterblijven met een middelmatig elftal. Wij willen geen strijders uit Kameroen met exorbitante eisen. Wij zijn Ajax en je mag blij zijn dat er bij deze mooie club een plekkie voor je is. De hele heisa rond het wel of niet komen van de beste man heeft me dus ook verschrikkelijk geïrriteerd. WIJ ZIJN AJAX AMSTERDAM Wat me ook irriteerde was dat hele geleuter rond het afscheid van Ajacied Siem de Jong. Moest het vóór de wedstrijd, tijdens de rust of na de wedstrijd? U mag het zeggen maar ik verkies de theepauze. Dat geleuter over concentratie en focus op de wedstrijd. Ik heb er niet zoveel mee, maar de trainer schijnbaar wel en die is de baas. Alsof dit nog niet genoeg gezeik was, werd er ook door veel supporters gemekkerd over mensen die al naar huis gingen. Er waren zelfs columnisten die er ook wat over moesten melden in hun stukje proza, want het was een schande en Ajax supporters onwaardig. Helemaal mee eens hoor, ware het niet dat veel van die roepende mensen zelf niet iedere wedstrijd van Ajax bezoeken, omdat ze dan zelf iets belangrijkers te doen hebben. Men zal ongetwijfeld een goeie reden hebben, maar zwijg dan wel over mensen die niet voor het afscheid van Siem gebleven zijn. Al met al een rumoerig begin van het nieuwe seizoen met een geweldige loting in de Champions League. Messi, Zlatan, Van der Wiel, Maxwell en Luis Suarez komen naar Amsterdam en dat doet mijn hart sneller kloppen. Of Dagobert Overmars net zo blij is met de loting vraag ik me af maar zeker is wel dat iedere Ajacied straks met volle teugen zit te genieten. Ouwe helden terug waar ze ooit begonnen zijn, mooier gaat het niet worden. Of toch wel? Kop omhoog, borst vooruit, wij zijn AJAX Amsterdam, op naar vijf op een rij! De mazzel, Rood Loeder Pagina 9 De Meersche Helden 2014 - 2Q15

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 10