Lara Schjer Schoffie Liasse Schone is sinds het seizoen 2012-2013 aan onze mooie club verbonden. Hij kwam tranfervrij over van NEC. Naast Ajax waren er nog meer clubs geïnteresseerd in deze allrounder. Als speler van NEC heb ik hem veel mooie doelpunten en beslissende acties zien maken. Zijn traptechniek en inzicht vielen mij bij NEC al op. Ook herinner ik mij een doelpunt van hem tegen Ajax. Gelukkig wonnen we die wedstrijd uiteindelijk nog wel, onderweg naar de derde ster. Schone was een speler in die tijd waarvan ik hoopte dat Ajax hem zou aantrekken. Natuurlijk vanwege de prestaties die ik al gezien had en indirect omdat hij zo de concurrentie niet zou gaan versterken. De stap van een provincieclub naar Ajax is een moeilijke. Er zijn voorbeelden genoeg uit het verleden. Spelers zoals Nikos Machlas, Miralem Sulemjani, Tom Soetaers en ga zo maar door, werden als zekere basisspelers gehaald maar vaak mislukten deze spelers en sommigen richtten zich nog op. Vaststaat dat de stap altijd een stuk groter is dan vaak gedacht wordt. Op de vraag of Lasse Schone mij verrast heeft kan ik dan ook moeilijk antwoord geven. Ik kende zijn kwaliteiten. Die waren door mij wel opgemerkt. Ik zag hem ook graag komen en wat mij betreft is hij absoluut geen miskoop. Vaak is hij beslissend geweest en ook is hij een uitstekend prof gebleken wat mij betreft. Verrast heeft hij mij wat dat betreft niet. Wel dat hij zich zo simpel lijkt staande te houden en een vrij stabiele factor lijkt te zijn binnen de selectie. Ondanks de vier landstitels op rij hebben we nooit echt bepalende en vooral constante spelers mogen bewonderen op de grasmat bij onze mooie club. Lasse Schone komt er nog het dichtst bij in de buurt. Onder Frank de Boer is hij een van de belangrijkste spelers geworden de afgelopen seizoenen. Hij werd overal al eens opgesteld, rechts in de verdediging, "op tien", maar bovenal aan de rechterkant. Dit was een vondst van De Boer in de uitwedstrijd tegen FC Twente. Nooit hoor je de goed Nederlands sprekende Deen klagen. Wanneer hij eens niet wordt opgesteld, spreekt hij tijdens een invalbeurt liever met zijn voeten. Belangrijke doelpunten is bij Schone ook een vast patroon geworden. Ik herinner mij zo al even Celtic thuis en AZ uit voor de beker. Zijn wonderschone assist dit seizoen tegen PSV op Kolbeinn Sightorsson mocht er ook zijn. Bij iedere vrije schop op randje 16 doet de tegenstander het weer in zijn broek en zelfs de meeste corners komen weer eens in de buurt van een medespeler. Ook in het vorige seizoen was Schone een belangrijke speler. Een tijd werd hij gezien de als ideale twaalfde man maar nu is hij niet meer weg te denken uit de basis elf. Samen met de ervaren Christiaan Poulsen en de jonkies Victor Fischer, Nicolai Boilesen en Lucas Andersen houdt hij de Deense eer hoog binnen de selectie. Na Lerby, Arnesen en de broertjes Laudrup, heeft ook Lasse Schone de Ajax geschiedenis kleur gegeven. Na de verloren bekerfinale verschuilde Schone zich niet achter de half uur onderbreking maar stak de hand, zoals dat hoort, in eigen boezem. Dit siert de speler met de mooiste traptechniek uit de selectie. Onder de supporters is hij een graag geziene speler getuige de "tetetete Lasse Schone"-song. In 84 wedstrijden maakte hij 20 doelpunten, waarvan velen beslissend, en zorgde hij voor talloze belangrijke assists. Een waardevolle Ajax speler, met techniek, inzicht en een schitterende trap... ik hoop hem nog jaren te zien spelen in het mooie Ajax shirt met het enige echte logo. Schone komt bij NEC vandaan en speelde daarvoor onder andere bij De Graafschap en SC Heerenveen. Voetbal analytici voorspellen dat Ajax zijn top is. Ik deel die mening. Deels omdat ik hem graag tot aan het einde van zijn loopbaan zie spelen bij Ajax, deels ook omdat ik hem niet de echte aparte klasse vind hebben zoals een Suarez of een Bergkamp. Maar dat neemt niet weg dat het een fantastische speler is met een mentaliteit die je mag verwachten van een Ajacied. Een speler die samen met onder andere Davey Klaassen en Thulani Serero het tikkie takkie voetbal als een meester kan beheersen en uitvoeren. Zie zijn doelpunt tegen Celtic thuis. Ook is hij met loopacties naar binnen toe altijd verantwoordelijk voor de aanvallende intenties van Ricardo van Rhijn. Pagina 5 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 6