ieperdepiep hoera... kampioen..." "Nou, nou, nou, het enthousiasme straalt er weer vanaf. Zeiklul! Gewoon vier keer achter elkaar kampioen. Dat is toch wel iets meerwaard dan zo'n sarcastisch 'hieperdepiep hoera'." "Wij zijn Ajacied, ouwe! Leer dat nou eens! Dus dat betekent dat we niet alleen elke wedstrijd iets te zeiken hebben maar dat we ook zeker aan het eind van een seizoen met zo een enorme lading aan kutvoetbal nog even lekker na zitten te zeiken.""Kutvoetbal?! Man, we hebben de minst gepasseerde verdediging, elke wedstrijd 95% balbezit... "En nu moetje heel snel je smoel houden! Heel ontzettend snel die lippen op elkaar en luisteren naar deze ouwe Jood... Even een lesje in ouderwetse Ajaciedenritis!" "Ajaciedenritis?!" "Ssssjjjttt... bek dicht! Ja, Ajaciedenritis! Dat is het gevoel van liefde dat het echte Ajax bij je losmaakt. Waarom je al je hele leven wegzwijmelt als je dat waanzinnig mooie wit-rood- wit ziet. Waarom je in het meest vreselijke kutweer toch weer besluit cm in een bus of een trein te stappen cm ergens in een onbeduidende wannabe-stad bij de lokale voetbalclub te gaan kijken naar jouw grote liefde uit de hoofdstad. En het is ook de reden dat je loopt te zeiken als je ziet hoe je grote liefde steeds onherkenbaarder voor je wordt..." "Onherkenbaar?! Man, je ziet toch nog steeds dat wit-rood-witte shirt?!" "Oke, het is dat je mijn gappie bent maar anders zou ik je voor smoel slaan na zo een ontzettend domme opmerking. Maar laat ik het uitleggen in termen die jij kan begrijpen. Je moet Ajax zien als je wijf. Een prachtig wijf! Helemaal jouw ideaalbeeld. En die komt dan thuis en zegt tegen je: 'schatje, ik ben vandaag bij de dokter geweest en ik heb er een lui aan laten zetten'. Snap je het nou, randdebiel?! Je mooie wijf is dus zeg maar een ietsepietsie veranderd! En dat is er ook met mijn duppie aan de hand. In de 114 jaar dat zij bestaat, is zij groot geworden met het voor haar zo kenmerkende voetbal. Iedereen kent haar naam vanwege dat voetbal. En nu? Nu zitten we naar 90 minuten tikkie-breed en risicoloos voetbal te kijken van nietszeggende klootzakken. Het "wij zijn Ajax, wij zijn de beste" klopt natuurlijk wel. Zeker als je naar de stand, en naar het aanstaande kampioenschap kijkt. Maar een echte Ajacied krijgt pijn in zijn ogen als hij naar dat stelletje mongolen staat te turen." "Man, we hebben van Barcelona gewonnen en nog vind je het niet om aan te zien!" "Had ik al gezegd dat je mocht praten, linkmiechel? Nee, natuurlijk zijn er dit seizoen ook wel leuke wedstrijden geweest. Maar het zijn er zo ontzettend weinig. Onze grote liefde heeft er simpelweg voor gekozen om een stampvolle portemonnee op zak te hebben, maar niets te kopen om er wat leuker uit te zien. Ze blijft mooi, en ik hou zielsveel van haar, maar echt 'lekker' is ze niet. Want met alle respect voor onze voorhoede, maar dat is toch Ajax-onwaardig? Daar moeten toch gasten staan die iets meer kunnen waardoor je op het puntje van je stoel zit als die een bal krijgen. Nu zit je alleen maar op het puntje van je stoel, omdat je weet dat als je gewoon gaat zitten dat je dan gegarandeerd in slaap lazert! En dat gekutviool achterin van die Van Rhijn. Ach, ik kan zo nog wel even doorgaan..." "Ja, je kan wel doorgaan, maar nu gaan we even genieten van de 33e titel. En dan gaan we met nog veel meer plezier het gezeik van 'kampioen van de armoede aanhoren van 'de rest'..." "Hahahahaha... je hebt gelijk, gappie! Wij zijn Superjoden, Ajax is de naam... Van harte gefeliciteerd, Joden! Ja Uri, je hoort het goed. JOOOOODUHHHHÜ! En voor iedereen die onze groMliefde gaat huldigen op dat stuk asfalt voor de betonbak... veel plezier! Ik ben op het Leidse. En kijk even omhoog naar m'n gappies die op hun wolk aan het springen zijn van blijdschap. We zullen jullie nooit vergeten! Want Ajax gaat verder dan de dood, ouwe! De liefde is eeuwig! En geloof me... bij elke goal van onze grote liefde schreeuwen ze daarboven net zo hard. Ajacieden tot in 'deeeuwighejd! Ach, het is allemaal prachtig samen te vatten met die drie mooie woorden: LEIPE SHIT, OUWErOp naar de 34e! Zoals Jonan het wil... maar dat is logisch... LEIP££HIT, OUWE! Pagina 33 De Meersche Helden 2Q13 - 2Q14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 34