Bekerfinale En ondanks dat ik dan in de eerste plaats fotograaf ben, ben en ik blijf natuurlijk wel supporter. Soms is het moeilijk en kijk ik alleen maar naar de tribunes of naar het veld. □e spelers komen het veld op en de megadoeken van allebei de supportersgroepen komen tevoorschijn: het is begonnen! De fotografen vechten voor de beste plek om een zo goed mogelijke groepsfoto te kunnen maken van de teams. Vanuit de Ajax hoek werd er vuurwerk op het veld gegooid. Dat hoort er allemaal bij, maar het was nu wel heel veel. Inmiddels was de rook opgetrokken en zijn ook wij gaan naar onze plek gegaan. Uiteraard bij de Ajax supporters. Al heel snel hebben we wat te vieren: Van Rhijn scoort de 0-1 voor Ajax. De tribune ontploft, kippenvel tot op het bot en de camera blijft ratelen. PEC trapt af en begint aan een aanval. Een paar seconden later volgt er weer een vuurwerk explosie en massaal wordt dat vuurwerk op het veld gegooid. En ik sta er midden tussen in. Gelukkig vallen er geen gewonden. De wedstrijd wordt stil gelegd en Frank de Boer gaat uit zijn plaat tegen de Ajax aanhang. Even later doet Edwin van der Sar dat nog eens dunnetjes over. Laten we het er maar op houden dat ze deze actie niet konden waarderen. Iedereen heeft er een mening over en ik ook. Ik ben een Ajax supporter in hart en nieren. Ik sta met onze club op en ga ermee naar bed, maar mijn gevoel van supportersbeleving is anders. Ik zal nooit mijn club moedwillig benadelen en dat was hier in mijn ogen wel het geval. Sfeer en emoties, oké maar wel tot op een bepaalde hoogte. En spelers bekogelen met vuurwerk is niet goed te praten. Genoeg hierover. Na een goede twintig minuten werd de wedstrijd weer hervat. Ik weet niet wat er in die tijd in de kleedkamer gebeurd was, maar wat er daarna op de mat gebeurde was onvoorstelbaar. De Zwolle spelers hadden volgens mij nog even drie Red Bulletjes naar binnen gegooid want die kwamen als leeuwen het veld op. Ajax is geen moment meer in de wedstrijd geweest, ze zijn compleet overklast. Dit door passie, inzet en, niet onbelangrijk, de wil om te winnen. Ajax was futloos, toonde geen inzet en was zo traag als dikke stront. Er zat ook geen enkele beleving in. Wat er ook allemaal gebeurt is in en rond het veld, dit kan nooit zoveel invloed hebben op je spel. Een brandweerman moet ook onder alle omstandigheden zijn werk doen. Doet hij dit niet, dan krijgt hij op zijn kloten. Maar wat Ajax op de mat liet zien was beneden alle peil. Zeer teleurstellend. We waren we niet naar de Kuip gekomen om met 5-1 weggespeeld te worden door PEC Zwolle! En het ergste is nog dat het eigenlijk 7 of 8-1 had moeten zijn. Waar ik 's morgens natuurlijk van droomde was een mooie foto maken van mijn Ajax met de beker in de hand. Nou dat was dus een zware teleurstelling. Geen beker en geen rode maar een witte badjas voor de spelers van Ajax. Verliezen kan maar dit was Ajax onwaardig. Op de PEC tribunes werd feest gevierd, daar waar de Ajax supporters al in de bussen zaten. Onvoorstelbaar. Na wat nagepraat te hebben in de perskamer gingen wij ook richting huis. Maar we vertrokken pas na een bezoek aan de plaatselijke Mac. Niet alleen om een shake te halen maar ook om nog even wat foto's te schieten van de bussen die vertrokken richting Amsterdam. En tot onze verbazing, maar ook niet geheel onverwacht, waren er nog meer mensen wakker. Die kwamen niet voor een shake. Nee, die moesten ff stoer doen die waren van de plaatselijke provincieclub die nooit wat wint. Rond 23.00 uur kwamen we weer aan in Amsterdam. Inmiddels waren de eerste bussen ook aangekomen bij de Arena. Onderling werd er nog even nagepraat en al snel ging iedereen huiswaarts. Ondanks de teleurstellende wedstrijd die we volledig terecht hebben verloren was het in alle opzichten een dag om nooit te vergeten. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 33