Bekerfinale^^ D k keek er al dagen naar uit en eindelijk was de dag gekomen: zondag 20 april, de dag van de bekerfinale. Ajax moest spelen tegen PEC Zwolle in de Rotterdamse Kuip en dit was niet zomaar een wedstrijd. Nee, er kon een prijs worden gewonnen: namelijk de KNVB Beker. En deze prijs hadden we de laatste paar jaar niet meer gewonnen, ook Frank de Boer wilde graag deze prijs aan zijn palmares toevoegen want deze had hij nog niet gewonnen als trainer van Ajax. Ik had het voorrecht om als fotograaf de wedstrijd te volgen. Een keer niet op de tribune maar dicht op het veld tussen de supporters en de spelers in. Uiteraard is de supportersbeleving anders maar ik was zo blij als een kind toen ik hoorde dat het rond was. En ik had voor het eerst last van nervositeit. Laten we het houden op wedstrijdspanning en dat begon al met slecht of nauwelijks slapen de nacht voor de wedstrijd. Rond negen uur s 'morgens liep ik al rond de Arena met mijn fototoestel bij de hand want hiervandaan zouden de bussen en treinen vertrekken richting Rotterdam. En tot mijn verbazing was het rond die tijd al druk bij Zuid H, honderden stewards stonden al klaar om zich te melden en dit terwijl het eerste cluster pas rond 12.00 uur zou instappen. Ik zou samen met mijn maat naar de wedstrijd gaan. Hij is ook fotograaf, dus samen rijden was wel zo makkelijk en een stuk gezelliger Na wat foto's te hebben gemaakt van de eerste supporters en de instapprocedure van het eerste cluster gingen we om half één richting Rotterdam. Langs de A2, bij hectometerpaaltje B9 (waarom nou precies dat nummer], hadden we een mooi plekje gevonden om wat foto's te maken van het passeren van de eerste bussen. We stonden er nog geen vijf minuten of de politie meldde zich. De vraag was wat wij daar deden. Na wat uitleg van onze kant en het laten zien van een perskaart mochten we blijven staan. Aangekomen bij de Kuip hebben we snel de auto geparkeerd en met de camera om de nek zijn we richting het stadion gelopen. Op dat moment kwam juist het eerste cluster aan. Rondom het stadion hebben we wat sfeerfoto's gemaakt van de supporters van beide partijen en toen hebben we ons snel gemeld en de fotohesjes gehaald zodat we ook in de Ajaxvakken konden want ook daar moesten natuurlijk foto's worden gemaakt. Na wat handjes schudden en verzoeken voor foto's gingen we richting de fotografenruimte. Bij de hoofdingang aangekomen kwam net de spelersbus aan. In de perskamer was alles tot in de puntjes geregeld. Daar kunnen ze in de Arena nog wat van leren, we werden op onze wenken bediend en zelfs de deur werd voor je open gedaan. Dat is in de Arena wel anders. Daar zit je altijd te kloten met je fotokoffers en tassen. Om over de inwendige mens maar niet te spreken. Top geregeld dus daar en dat mag ook wel eens gezegd worden. Na wat gegeten te hebben en de nodige persinfo te hebben verzameld, gingen we richting het veld. Eerst naar de Ajax kant om de nodige foto's te maken en een plekje te bemachtigen en toen een rondje veld om ook wat plaatjes te schieten van de PEC fans en van de Beker waar het vandaag allemaal om ging. Inmiddels waren de spelers al het veld opgekomen voor de warming-up. Nog slechts een goed half uur en de wedstrijd zou beginnen en we gingen er eigenlijk vanuit dat de beker mee ging naar Amsterdam. Een prijs is toch een prijs en als speler wil je alles winnen, zeker als je er zo dicht bij bent. De eerste geluiden kwamen van de tribunes en het kippenvel was bij mij al weer voel- en zichtbaar. Want dat is wel een feit: vanaf het veld krijg je veel meer mee. Je ziet en je hoort zoveel dat je vaak niet weet waar je naar moet kijken. Pagina 31 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 32