Siemjli Jong HB Harder [Hen echte Ajacied Voor het eerst sinds jaren kijk ik op tegen het einde van het seizoen. Waarom? Ik heb het idee dat we misschien toch nog iets kunnen verliezen. Laat het deze keer geen beker of schaal zijn. Maar een legende. Van mijn tijd. Een paar seizoenen geleden noemde ik je onze nieuwe Rafael. Hier sta ik nog steeds achter al heb ik hem nog niet met een hakballetje tegen de aartsrivaal zien scoren. Hiertegenover staat voor mij nog altijd dat belangrijke doelpunt tegen Twente, waarmee je ons aller Ajax het vier-op-een-rij-tijdperk inloodste. Frank besloot je begin vorig seizoen na het vertrek van Jan aanvoerder te maken. Een beslissing die ik meteen toejuichde. Met dat koppie van je, dat je nooit naar beneden laat hangen, joeg je ze over het veld. Je straalde ook rust uit. Wat naast een karaktereigenschap ook getuigt van professionaliteit. Zoals een waardig aanvoerder betaamd. Dit in tegenstelling tot clubs waar ze de speler met de minste hersencellen tot aanvoerder benoemen... Ik zal maar geen namen noemen. Je spel liet nog wel eens te wensen over. Je liep te sjokken en inwendig hoorden we allemaal je gevloek. Maar dat koppie liet je nooit zakken. Een wereldeigenschap want spelers die dat kunnen, kunnen incasseren. Salzburg was een dieptepunt. Je omgeving vraagt of het geen tijd is voor een volgende stap. De kranten waanden je al in Duitsland. Nu het eind van het seizoen is genaderd, vraag ik me af welke club je op het oog hebt. Bij een Spaanse, Italiaanse of Engelse middenmoter speel je hooguit Europa League. En dan zit het nog mee. Of gok je op een Fulham sprookje? Ik zie je wel zo verstandig zijn om niet naar een absolute topclub te gaan. Een speler die sportiviteit nastreeft gaat geen risico lopen en bij een club als Juve op de bank zitten om zich te schikken naar de grilligheid van een coach. Ik gok dan ook op Duitsland. Ook dit seizoen was je weer van grote waarde voor ons aller Ajax. Ondanks je blessureleed. Je hebt vier schalen, een dennenappel en een Johan Cruijff schaal veroverd. Daar had je meer van kunnen verwachten. Je maakte in het seizoen 2007/2008 tenslotte al je debuut. Zoals gezegd heeft het Europees niet meegezeten. Een terugkerend probleem. Maar god, wat hebben we onder Frank aan Europa laten zien wie we zijn. Met jou als aanvoerder. Al waren er ook diepe dalen. Het beroep van een Ajacied is een emotioneel beroep. Kijk naar de combinatie Eredivisie - Champions League. Zo sta je in Milaan en zo bij IJsselmeervogels. Hierbij heb je altijd die druk om je met de hele wereld te moeten meten. Weinig spelers vloeken alleen tegen zichzelf als het even niet lukt. Het is tenslotte makkelijker om driftig armgebaren naar medespelers te maken. Of geel te pakken. Er zijn weinig spelers die de verantwoordelijkheid voor het team durven te nemen en zich helemaal wegcijferen, al heb je er zelf soms niks aan. Zelden zie je spelers die slechts hun voeten laten spreken en vertrouwen op hun gogme. Ik heb het over Siem de Jong. Een speler met bravoure maar zonder poespas. Pagina 29 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 30