Kan het nog mooier? Marcel Harteman Dit terwijl we daar gewoon de drie punten mee hadden moeten nemen naar Amsterdam. En ook thuis tegen Milan ging het vlak voor tijd toch nog mis waardoor we belangrijke punten verloren om te overwinteren in de Champions League. En toch zat er verbetering in het spel en ik kreeg het gevoel dat een vierde titel op rij dit seizoen tot de mogelijkheden behoorde. Het zou toch wat wezen zeg, vier keer op rij je club kampioen zien worden. Dat is toch iets om nooit meer te vergeten. Was de thuiswedstrijd tegen Barcelona de ommekeer? We wonnen met tien man met 2-1 van het grote Barcelona maar deze wedstrijd werd overschaduwd door de val van één van onze supporters in de gracht dus deze overwinning kreeg wel een erg zwart randje. Er werd beter gevoetbald, de doelpunten werden makkelijker gemaakt en we stonden hierdoor gewoon waar Ajax hoort te zijn: aan de kop van de eredivisie. Het ging zelfs zo lekker dat het nu eens de andere clubs waren die een inhaalrace moesten starten om Ajax te achterhalen. In de uitwedstrijd tegen Milan bleven we jammer genoeg steken op 0-0 waardoor het Champions League avontuur voor dit seizoen voorbij was en er niets anders restte dan na de winterstop te gaan voetballen in de Europa League. In de competitie deden we goede zaken door meteen na de winterstop PSV op een 1-0 nederlaag te trakteren en ook onze aartsrivaal uit Rotterdam werd in de beker met een 3-1 nederlaag naar huis gestuurd. We waren dus nog steeds in de race om dit seizoen drie prijzen te gaan pakken. Enkele gelijke spelen en toch weer moeizame overwinningen verder, waarbij het verschil in voetbal vaak groot was tussen de eerste en de tweede helft, zorgden ervoor dat de spanning aan de kop van de eredivisie in stand bleef maar toch overheerste het gevoel dat het allemaal wel goed zou komen dit jaar. Het verblijf in de Europa League was van korte duur Red Buil was een maatje te groot of speelde in ieder geval slimmer. Dus de enige goede herinnering aan die wedstrijd was de mooie trip met de Meersche Helden, die ook al de fantastische trips in de Champions League georganiseerd hadden. Door de wedstrijden tegen de grootste concurrenten te winnen of soms, met enig fortuin, gelijkte spelen behield Ajax de voorsprong die nodig was om 'gewoon' weer kampioen te worden en ook werd de bekerfinale bereikt na een overwinning op AZ in de halve finale. En zo kwam het einde van het seizoen in zicht. Thuis tegen ADO zouden we kampioen worden en daarna zouden we de beker gaan ophalen in Rotterdam want de tegenstander in de finale was 'maar' PEC Zwolle Het liep allemaal even anders. We wonnen wel van ADO maar de grootste concurrent wilde niet meewerken aan ons kampioensfeest. Verder kan ik over de bekerfinale maar beter heel kort zijn; we hebben verloren. Maar als ik mijn hart laat spreken, moeten de Meersche Helden een extra editie uitbrengen want dan ben ik voorlopig nog niet klaar. Tijdens het schrijven van dit verhaal zijn we nog geen kampioen maar dat gaan we natuurlijk wel worden tegen Heracles. En hopelijk gaan we dat groots vieren tijdens en na de laatste wedstrijd in onze eigen ArenA tegen NEC. Ik heb dit seizoen genoten, gescholden, gehuild en mijzelf geschaamd. Maar de vraag of het nog mooier kan, kan ik met trots beantwoorden. Ja, het kan nog mooier! We worden voor de vierde keer op rij kampioen! De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 29