Kan het no§ mooier? Marcel Harteman gWBtgWfr f JHet Nederlandse 'I wordt mede mogelijk gemaakt door- 'V fc^kldoor- )HAN I KI JJi I a drie kampioenschappen op rij meegemaakt te hebben ging ik er bij de start van dit seizoen niet van uit dat we 'wel even' voor de vierde keer achter elkaar de titel zouden pakken. Natuurlijk zou mijn duppie Ajax wel meestrijden om de kampioensschaal, maar dit had ik niet kunnen voorspellen. De start van het seizoen was perfect: we wonnen de Johan Cruijff Schaal door na een 2-0 achterstand AZ toch met 2-3 naar huis te sturen. De eerste prijs van het seizoen was binnen. De competitiestart, een thuiswedstrijd tegen Roda JC in augustus, begon zoals ieder seizoen en iedere wedstrijd. Thuis toch wel gespannen wachten tot we richting de ArenA gaan, twee uur van te voren melden om mijn dienstkaart te ontvangen, tijdens het wachten voor de ingang met de andere Kick-Off medewerkers het afgelopen seizoen nog een keer doornemen en alvast onze kennis van voetbal delen voor dit seizoen. En dan na ontvangst van mijn dienstkaart: snel naar binnen, lunchpakket ophalen en naar mijn plek in het stadion om de Kick-Off gidsen uit te delen. Na het uitdelen snel naar mijn plekkie op de tribune: het seizoen 2013-2014 is begonnen! We wonnen de eerste wedstrijd met 3-0, het voetbal was af en toe moeizaam maar als de punten maar in Amsterdam blijven heb ik daar geen moeite mee. De eerste uitwedstrijd verloren we van AZ maar als je daarna thuis 'de enige echte klassieker' met 2-1 wint, ben je die nederlaag weer snel vergeten. Ook in de volgende wedstrijden was het voetbal niet altijd hoogstaand maar er zat wel verbetering in het spel en die mening werd ook gedeeld door de andere 'kenners' bij ons in vak 430. De loting van de Champions League was me er een zeg. Met Barca én Milan in de poule dus om te overwinteren moesten we onszelf overtreffen. Maar ja, het blijft voetbal dus niets is onmogelijk en we waren door deze loting wel verzekerd van mooie Europese reizen. Na de nederlaag uit in Camp Nou, waarbij we best wel kansen hebben gehad om toch een beter resultaat te halen, werden we in Eindhoven even met onze neus op de feiten gedrukt. We werden met een 4-0 nederlaag naar huis gestuurd. Schijnbaar waren wij op de tribune dus niet de enigen die wisten dat het beter moest Toch bleef het spel wisselvallig maar omdat ook de concurrentie punten liet liggen, stonden we er ondanks enkele gelijke spelen toch gewoon goed voor. Iets wat de laatste jaren niet zo was. Toen moesten we steeds een inhaalrace starten na de winterstop. Het sprankelende voetbal kwam, zowel in de competitie als in de Champions League en de KNVB beker, nog niet echt los en ook het scoren van goals ging niet altijd even makkelijk. Daardoor hadden we het zelfs tegen clubs als Volendam moeilijk in de beker en verloren we de wedstrijd uit bij Celtic. Pagina 27 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 28