Dp schaal van DaCm Blind. pepperoni Sinds zijn terugkeer bij Ajax is Daley, met vallen en opstaan, verworden tot de speler die hij nu is en dat is een solide verdediger met tevens grote kwaliteiten als middenvelder die het spel kan lezen en verdelen. Daarnaast schuwt hij het duel absoluut niet, lijkt voor de duvel niet bang en komt mee op naar voren waar dat nodig is. Voor menig tegenstander is Blind een ware plaag want net als dat ook bij Trabelsi destijds het geval was lijkt de motor ook bij Daley niet te willen stoppen. Al meerdere malen gaf Daley (van wie het contract momenteel tot de zomer van 2016 loopt) zelf aan het niet erg te vinden om enkel en alleen voor Ajax te spelen in zijn carrière. En als hij blijft spelen zoals hij dat dit seizoen deed en zich waar nodig nog verder weet te ontwikkelen, dan is dat denk ik voor iedere Ajaxsupporter (behalve dan mijn vriend Leo) een waar genoegen als dit realiteit mag worden. De toekomst zal het dus wel uitwijzen of hier een nieuwe Mister Ajax in de maak is. Maar mocht Blind op een gegeven moment toch kiezen voor een buitenlands avontuur, dan zal dat een grote aderlating zijn voor Ajax en een mooie, gegunde stap voor de geboren Amsterdammer. Voor Daley komt er dus een herkansing tijdens de uitwedstrijd tegen Heracles op 27 april 2014 en met een fitte Nicolai Boilesen linksachter kan Blind als controlerende middenvelder hoogst persoonlijk de lijnen gaan uitzetten naar de aanvallers en zodoende een grote steen bijdragen aan het winnen van de wedstrijd en daarmee het 33e kampioenschap van Ajax. Het enige wat het plaatje dan helemaal compleet kan maken is de aanvoerdersband om de arm bij Blind, na afloop trots en met opgeheven hoofd (soort van Jan Joost van Gangelenhoofd of zoiets) de schaal in ontvangst nemen en vol trots boven het hoofd houden. Het kan niet anders dan dat Ajax voor de 33e keer kampioen wordt (nog niet bekend op moment van schrijven) en dan zal het een collectief kampioenschap zijn maar in mijn ogen toch net iets meer het kampioenschap van Daley Blind. Op naar schaaltje 34 onder aanvoering van Blind? We zullen het wel zien. Ik kijk er in ieder geval alvast naar uit. De mazzel en tot volgend seizoen. Pepperoni De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 25