Dp schaal van_DaD(§w Blind pepperoni fgelopen seizoen zat ik op de dag dat Ajax kampioen werd op het verjaardagsfeestje van mijn kleine neef want die rakker werd vier en dat moest vanzelfsprekend gevierd worden. Natuurlijk is dit belangrijk voor die kleine en natuurlijk is het ook gewenst dat zijn grote oom aanwezig is bij het vieren van dat heugelijke feit maar voor mij zat er een zwart randje aan die dag. Het hele seizoen leef je met je maten naar het kampioenschap toe, moedig je de spelers aan, scheld je ze de huid vol en zie je ze her en der struikelen op weg naar die belangrijke titel. Ik was dus niet in mijn geliefde Mokum tijdens de wedstrijd en toen ik aan het eind van de middag richting huis ging kon het mij gewoon allemaal even niks meer verdommen. Want ja, ik zag daar op de buis wel dat ze kampioen werden. En ja, we hebben er even op geproost maar het voelde gewoon als een enorme ver van mijn bed show. Stiekem denk ik dat Daley Blind zich laatst ook zo voelde maar het voor hem gelukkig met een sisser afliep. Want stel nou toch eens Daley? Stel nou, dat je daar op de tribune had gezeten in je eigen Arena terwijl je ploeggenoten daar Man, dat zou zo ontzettend onverdiend zijn geweest. Tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse op 6 april 2014 kreeg Ajacied Daley Blind de gele kaart voor een ontzettend domme overtreding en eerlijk gezegd had rood ook niet misstaan maar het bleef dus bij een gele kaart die scheidsrechter Björn Kuipers aan de verdediger toonde. Blind, die de kaart letterlijk figuurlijk op zijn blote knieën voelde aankomen, kon nog wel verder door de grond zakken want net als collega van Rhijn die een gele kaart ontving zou hij geschorst zijn voor de volgende wedstrijd welke mogelijk de kampioenswedstrijd zou zijn. Beide Ajacieden wisten dit natuurlijk al voor de wedstrijd tegen Vitesse en hadden al afgesproken om na de wedstrijd tegen Ado gewoon even een paar slidings te maken in Ajaxtenue zodat ze op een eventuele kampioensfoto toch als soort van meegestreden spelers aan die wedstrijd gekiekt werden. Het liep dus even anders die zondag de 13e april. Want ondanks dat Ajax zonder vaste waardes Blind en Van Rhijn de wedstrijd van Ado won, wist ook aartsrivaal Feyenoord te winnen bij PSV en was Ajax dus officieel nog geen kampioen over het seizoen 2013 - 2014. Het kan dus gewoon niet anders dan dat Daley zo rond de klok van kwart over zes een zucht van verlichting slaakte want na zo'n sterk seizoen zou het gewoon niet gepast zijn dat Ajax kampioen zou worden met Blind op de tribune. De laatste weken wordt Lasse Schone regelmatig de hemel in geprezen voor zijn spel en inzet en dat is niet meer dan terecht maar over het gehele seizoen gezien is naar mijn mening toch Daley Blind de man die opstond en boven de rest uit torende met vechtlust, inzet, spelverdeling en complete uitstraling. We hebben het hier namelijk over een speler die zo'n beetje alles tegen leek te hebben wat een speler maar kan tegen kan hebben, behalve dan een zware blessure. Als zoon zijnde van oud Ajacied Danny Blind werd er al snel gesproken over een voorkeursbehandeling en hij zou met een basisplaats enkel andere talenten in de weg staan. Toch werd Daley door velen als een groot talent gezien maar verloor onder Martin Jol zicht op een plek bij het eerste en werd verhuurd aan Groningen. Daar liet hij al snel zien een meer dan groot talent te zijn en in staat te zijn een eredivisieploeg op sleeptouw te nemen. 2013-2014 Pagina 23 De Meersche Helden

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 24