Hulde voor Frank Van Mokum Het fanatisme van De Boer - dat zich dikwijls uit in die boze frons - is onverminderd ten opzichte van zijn jaren als speler maar toch stoor ik me er niet meer aan. Sterker nog; het is schitterend cm te zien hoe hij zich langs de lijn kan opwinden, zelfs als Ajax bijvoorbeeld met 5-0 voorstaat. De drang om te winnen zit nu eenmaal in hem, is puur en oprecht. Geen overdreven showtaferelen als bij José Mourinho. Geen reeksen aan oersaaie guotes, zoals Philip Coco wekelijks weet te produceren. Frank is Frank; vreselijk fanatiek, nuchter, nooit in paniek en op z'n tijd met een vleugje humor. Toen de club tijdens de Cruijff- opkomst in kampen verdeeld was, bleek De Boer één van de weinige rustpunten binnen Ajax en hij mengde zich bovendien niet in de discussie waardoor hij 'zijn' eerste elftal uit de wind hield. Iedere club zou zich zo'n hoofdcoach wensen. En hij was dus nog min of meer een 'lucky shot' ook. Frank de Boer heeft zich zodoende in luttele jaren geschaard tot het rijtje met de allerbeste coaches die Ajax in haar rijke historie heeft gehad. Uiteraard denk je als Ajax-supporter bij 'de ultieme Ajax-trainers' nog aan Rinus Michels en Louis van Gaal, omdat zij naast landstitels ook Europees zilver veroverden, maar viermaal °P rÜ de schaal bemachtigen lukte hen zelfs nooit. Successen trekken aandacht waardoor diverse topclubs reeds informeerden naar de beschikbaarheid van de Ajax-coach. Steeds weer kregen geïnteresseerden nul op rekest simpelweg omdat De Boer blij is met de huidige werkwijze en het erg naar zijn zin heeft met zijn gezin in Nederland. Niet direct op 'een langskomende trein' springen nadat het eerste succes gevierd is en zich een vertrekmogelijkheid voordoet met eurotekens in de ogen. Frank is loyaal aan de club en toont zich daarmee een groot Ajacied. Natuurlijk komt een keer het moment dat Frank z'n kampioensreeks wordt verbroken en uiteraard zal hij een keer de stap naar het buitenland maken. Deze vier titels worden hem echter niet meer afgepakt. En een vijfde? Ach, waarom niet! Vijf-op-een-rij. Nog nooit eerder vertoond in de Eredivisie. Dat zou het palmares van De Boer nog net iets opvijzelen. Kortom: chapeau Frank en op naar de volgende! II I De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 23