De_weg naar het 33e kampioenschap sth-crw De supporter die in de gracht viel maakt het intussen naar omstandigheden goed en is aan het revalideren. Om te overwinteren in de Champions League is winst in Milan noodzakelijk maar Milan kon het zich blijkbaar permitteren voor eigen publiek een angsthazenwedstrijd te spelen met anti-voetbal. Na de winterstop Ajax komt (weer) uit in de Europa League. Er werd verder gebekerd en de wedstrijden in de provinciedorpen werden gewonnen, al was het niet erg overtuigend. Toen kwam de dag waarop revanche genomen kon worden op de lampjes. De boeren stonden onderaan het linkerrijtje en werden door de winst van Ajax bovenaan het rechterrijtje gezet. Er volgde een Klassieker in bekervorm: een slechte start maar daarna euforie. Voor de tweede keer dit jaar werden de kakkies te kakken gezet (3-1). In de volgende speelrondes in de Eredivisie werden weer wat puntjes gewonnen en verloren. Terwijl de resultaten kritisch in de gaten werden gehouden blies de werkgroep 'Klassieke Logo' de actie 'Geef Ajax z'n gezicht terug!' nieuw leven in. En hoe! Facebook en Twitter explodeerden. In de stad verschenen op strategische geplakte posters. Voor de thuiswedstrijd tegen Heerenveen werd er bij de ingangen van de ArenA geflyerd en voor het eerste fluitsignaal kwam over Zuid-1 en Zuid-2 een mega-megadoek met het klassieke logo. Het ontging de media ook niet en er werd door de pers druk over geschreven en gepraat. Dat deden ze ook na de blamerende nederlaag tegen het onbekende Red Bull Salzburg. Ajax herpakte zich gelukkig in de eerstvolgende wedstrijd. AZ werd met 4-0 van de mat geveegd. In Salzburg kreeg Ajax de kans om de nare smaak van de thuiswedstrijd weg te poetsen. Salzburg was echter een maatje te groot; snel vergeten want de Kuip wacht! Voor de derde keer verloren de kakkies van de joden en dat geeft de burger moed! De pret werd wat gedrukt in de wedstrijden die volgden maar Ajax bekerde verder na winst op AZ en Twente werd in de ArenA gedeclasseerd. Het landskampioenschap lag bovendien binnen handbereik. Bij puntenverlies van de directe concurrent uit kakkerlakkistan en winst van Ajax zou de 33e titel een feit zijn. Ajax trof echter een getergd ViteSSe en de kakkies winnen. Hetzelfde scenario gold dan voor de volgende wedstrijd. Weer wonnen de kakkies onverwacht en werd het feest uitgesteld. Het was inmiddels echter wel duidelijk dat Ajax de titel niet meer kon ontglippen. Het grote speculeren was dan ook na welke wedstrijd Ajax kampioen wordt. Biedt Heracles grote weerstand of wordt de titel vandaag pas behaald behaald tegen NEC? Het seizoen van South-Crew We zijn als groep al druk bezig met de dingen die nog komen gaan. Voor de nabije toekomst en de verdere toekomst. We hebben het afgelopen seizoen weer een aantal mega doeken en balustrade doeken laten zien maar we moeten ook kritisch terug durven kijken. Terugblikkend op het afgelopen seizoen hebben we ons meerdere keren optisch laten zien maar we moeten ook kritisch zijn over de zaken die we niet hebben kunnen laten zien. Zo zijn er amper tekstdoeken, spelersdoeken of andere kleine doeken gemaakt. Hier hebben we de laatste jaren juist laten zien dat we anders zijn dan de andere groepen (Eyong Enoh, Klaas Jan Huntelaar, Christian Eriksen, Frank de Boer, Johan Cruijff en Daley Blind kregen in het verleden een eigen doek). Onze vlaggen en bandieri's hebben we maar zelden uit de kast gehaald en dit jaar is er geen eigen busreis geweest naar een Europese uitwedstrijd. Op Twitter en Facebook gaat het goed maar ook daar is nog verdere groei mogelijk, Tevens zouden we graag de merchandise nog verder uitbreiden. Als groep zijn we dus altijd bezig, ook op de niet wedstrijddagen. Het nieuwe seizoen is voor ons weer een nieuwe kans ons te laten De Meersche Helden 2013-2014 Pagina 20

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 21