De weg neer het 33e kampioenschap sth-crw Op het moment dat je dit leest is Ajax hoogstwaarschijnlijk KAMPIOEN van Nederland, voor de vierde keer op rij! Een prachtige prestatie maar het was niet het kampioenschap van het mooie voetbal. Maar er is maar één ding dat telt op het eind van het seizoen en dat is de schaal! Je hoeft niet goed te zijn om te winnen als je maar beter bent dan de rest! Nu spelen we de laatste thuiswedstrijd van het seizoen. Een seizoen waarin er vele ups en downs zijn geweest. Het seizoen begon vroeg (om ook vroeg klaar te zijn voor het WK, zucht) met de zwaar bevochten wedstrijd om de Johan Cruijffschaal tegen AZ: Aan het eind van de verlenging ging de achtste schaal de prijzenkast in. In de derde speelronde troffen we al het ongedierte uit de Lekdelta. De Klassieker werd gespeeld terwijl veel van ons nog op vakantie waren. Voorafgaand aan de wedstrijd namen we afscheid van hoofdsteward Theo. Nog diezelfde maand vernamen we dat de man achter meerdere commerciële fiasco's, zoals de Ajax Experience, zou worden voorgedragen als lid van Ajax. En dat terwijl Henri van der Aat het jaar ervoor Ajax via de achterdeur verliet. Dat vroeg om acties! Van der Aat werd tot 'Persona non Grata' verklaard. Gelukkig koos Van der Aat weer het hazenpad. Er worden enkele dramatische potjes gevoetbald met puntenverlies tot gevolg. De topper uit tegen p$v stond vroeg op het programma. Door het falend beleid van de burgervader van het lampendorp waren er geen Ajacieden in het uitvak. In de poulefase van de Champions League hebben we voor het eerst ooit FC Barcelona geloot en op de dag van de wedstrijd in Spanje ontvingen we droevige bericht van het overlijden van icoon Gerrie Mühren. Een week later kwam er voorafgaand aan de bekerwedstrijd tegen FC Volendam een indrukwekkend eerbetoon. In DMH30 schreven we al een in memoriam voor deze Ajacied. Aangeslagen begon Ajax aan de wedstrijd want zowel in Barcelona als in lampendorp werd kansloos verloren. Na verlenging bekerde Ajax echter door en dat gaf Ajax moed. Tegen AC Milan was Ajax sterker, al geeft de einduitslag (1-1) een geflatteerd beeld. In eigen huis waren we kutrecht weer de baas. Er volgen wat wedstrijden waar in meer in had gezeten of meer in had moeten zitten. Op 2 november hadden we weer een actie met megadoek onder de noemer "Two Passions, One Love", niet geheel toevallig tegen Vite$$e. Vier dagen later hadden we een megadoek om de gasten uit Glasgow welkom te heten. Van de UEFA mocht het tweede deel van het baludoek niet worden opgehangen maar karma is a bitch: Celtic was fucked twice! Er kwam eindelijk weer vertrouwen in de ploeg en dat was te zien in het spel. Er werden wedstrijden gewonnen; tegen Barcelona wordt heldhaftig stand gehouden na de 2-1. Helaas werd de avond overschaduwd door een ongeval op de tribune. Pagina 19 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 20