GC F-SIDE MSI epers Maar we moeten ook eerlijk zijn. De selectie miste dit jaar pure individuele klasse. Geen Suarez die in z'n eentje een wedstrijd weet te winnen, geen Eriksen die met één enkele pass een wedstrijd kan openbreken. Dit jaar moest Ajax het hebben van een zeer hecht collectief zonder echte uitblinkers. De enige die er misschien bovenuit stak was Jasper Cillessen. Nadat Kenneth Vermeer een mindere periode doormaakte koos Frank de Boer ervoor om Jasper Cillessen te promoveren tot eerste doelman. Cillessen pakte deze kans met beide handen aan. Vanaf de eerste wedstrijd dat Cillessen in de goal stond straalde hij een rust en vertrouwen uit dat deed denken aan de tijd dat Edwin van der Sar nog onder de lat stond bij Ajax. Niet zelden sleepte hij ons door moeilijke fases van een wedstrijd heen, wanneer Ajax met de rug tegen de muur stond en de goal van Jasper continu onder vuur lag. Cillessen deed het zelfs zo goed dat Louis van Gaal, de bondscoach, niet meer om hem heen kon. Sinds kort lijkt Cillessen de eerste doelman van het Nederlands Elftal en zal hij in Brazilië onder de lat staan. Pagina 15 De Meersche Helden 2Q13 - 2Ü14 De laatste wedstrijd van het seizoen staat voor de deur. Een seizoen dat op sportief niveau hoogte-, en dieptepunten kende. De vierde titel op rij is een feit maar de afgang in de bekerfinale zal nog wel even blijven hangen. De uitschakeling tegen Salzburg in de Europa League en eerder tegen Milan in de Champions League zijn ook van die momenten waar we later nog wel eens aan zullen terugdenken. Daarentegen hebben we met de glorieuze overwinning tegen Barcelona en de drie overwinningen tegen Feyenoord ook voldoende te genieten gehad, al blijft het doodzonde dat we dit jaar niet de laatste stap hebben gezet door in de Champions League te overwinteren.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 16