Davy Wit-Rood-Wit hart. Zwakke punten Davy is eigenlijk te rustig in het veld. Behalve tegen die amateurs uit 010. Toen liet hij zich ff lekker gaan. Dit zou hij veel vaker moeten doen. De mouwen meer opstropen en vaker fel van zich af bijten (al geldt dit voor veel meer spelers....HELAAS!). De huidige tegenstanders weten inmiddels wel hoe ze onze spelers het beste kunnen bestrijden dus moet er fysieker worden gespeeld. Ook de snelheid van het kaatsen en het vaker passeren van een tegenstander zou wel eens lekker zijn. Al is het natuurlijk niet zeker of dit wel mag van zijn trainer Frank... Verder ontbreekt vaak nog het automatisme met zijn mede spelers. Al heeft dit ook te maken met het feit dat Siem de Jong vaak geblesseerd is (geweest) evenals Victor Fischer. Daarnaast kan hij nog veel van Lasse Schone leren als het gaat om het vasthouden van een bal. Sterke punten Dat Davy een rustige jongen op het veld is een zwak maar OOK een sterk punt! Hij pakt weinig gele kaarten, laat staan een rode. Verder laat hij zich niet door zijn tegenstander provoceren en daardoor krijgt hij vaak het voordeel van de twijfel van de scheidsrechter. Davy loopt zich vaak vrij zodat hij bijna altijd aanspeelbaar is. Daarnaast heeft hij een goed inzicht. Vaak weet hij waar de bal zal gaan komen en staat er dan al om hem op te vangen of om hem achter de keeper te leggen. Want doelpunten maken kan hij. Dat bewees hij wel tegen NAC dit seizoen. Drie van de vier doelpunten waren van hem zodat zijn eerste hattrick voor Ajax een feit was! Zijn mentaliteit is ook zeker goed. Als je als groot talent wordt beschouwd, als speler van de Future Cup wordt uitgeroepen, daarna zwaar geblesseerd raakt en dan toch zo terug komt....ja dan zit het mentaal wel goed.Buiten het veld heeft hij ook alle tijd voor de supporters en ook dat mag zeker als pluspunt worden gezien!! De Toekomst van Davy Ik verwacht een speler die nog veel zal willen leren in Amsterdam. Hierdoor zal hij ook niet zo snel voor het geld kiezen maar eerder voor een verdere ontwikkeling in het mooie Ajax shirt. Onder de huidige trainer en ontwikkelingen die Ajax ondergaat zal Davy kunnen uitgroeien tot een vast waarde voor het eerste. Niet alleen voor ons Ajax maar ook voor het Nederlandse Elftal. De huidige bondscoach heeft hem al een keer opgeroepen en ik verwacht dat de volgende bondscoach dit ook zeker een keer zal gaan doen. Op internationaal niveau kan hij dan nog veel meer leren.Veel spelers bij Ajax hebben echter na een wervelende start ook een terugslag gekregen.Als Davy deze terugslag kan beperken, ben ik ervan overtuigd dat hij kan uitgroeien tot een speler waar we nog veel van zullen horen. Inmiddels heeft hij al drie keer de kampioenschaal in handen gehad, de Johan Cruijff Schaal gewonnen en in een bekerfinale gestaan. Wij hopen op nog veel meer prijzen in het mooiste shirt van de wereld! De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 15