Davy Klaas» Wit-Rood-Wit hart. /\ls we aan Davy Klaassen denken, denken we aan een van de vele spelers die tijdens zijn debuut in de Eredivisie scoorde. Om het verhaal compleet te maken: hij is tot op heden de snelst scorende debuterende Ajacied. Op 27 november 2011in Nijmegen tegen N.E.C, stond Davy nog geen minuut in het veld toen hij scoorde. Zijn officiële eerste wedstrijd in de hoofdmacht van Ajax was een paar dagen eerder in de Champions League wedstrijd in en tegen Lyon. Zijn carrière is het afgelopen jaar in een stroomversnelling terecht gekomen. In het seizoen 2011-12 speelde hij vier wedstrijden in het eerste en een seizoen later slechts twee wedstrijden vanwege het zware blessureleed. Dit seizoen startte hij nog voor 7000 toeschouwers in basis van Jong Ajax tegen Telstar (de eerste wedstrijd overigens van Ajax in Jupiler League gespeeld in de Arena) en daarna volgende nog een aantal andere wedstrijden in Jong Ajax. Maar daarbij werd wel duidelijk dat het verschil tussen de beloftencompetitie en de eerste divisie toch wel groter is dan gepland. Maar gold dit ook voor alle spelers? Nee, er waren er een paar die eigenlijk geen moeite met het niveau hadden. Eén daarvan was Jasper Cillessen en die ander? Davy Klaassen! Nog geen zeven maanden later maakten beide spelers ook hun debuut in het Nederlandse Elftal. Davy alias Stefan Als ik naar Davy Klaassen kijk dan zie ik een jonge jongen voor me die weet wat hij wil en wat hij kan. Maar ook wat hij nog heel graag zou willen verbeteren. In en op het veld is hij een soort van Stefan Pettersson. Beiden een blonde kop, rustig, rechtsbenig en ook gua lengte bijna gelijk. Het is 1.83 cm 1,85cm. Beide spelers scoren graag vanuit hun positie achter de spitsen. Ook het kaatsen is iets waar duidelijke overeenkomsten liggen. Pettersson was en is nog steeds mateloos populair onder de supporters. Davy heeft al eens in Bussie 18 gezeten (Zie foto DMH uitgave 28) en wordt ook steeds populairder. Al zou de huidige nummer 18 van de selectie nog wel wat langer moeten blijven en wat meer moeten gaan scoren cm de status van Pettersson daadwerkelijk te gaan evenaren. Zijn contract heeft hij inmiddels verlengd tot 2018 dus ook wat dat betreft kan hij onze Zweedse vriend gaan evenaren. Pagina 13 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 14