VAK410 Anno 2001 Om het effect wat te vergroten ook nog de nodige rode rookpotjes en de toon was gezet. Zo doe je dat! Waar het uitvak meteen knalde kwam dat niet bepaald over op de elf man op het veld. Ajax speelde dramatisch de eerste 45 minuten en mocht in de handjes knijpen dat het slechts één tegentreffer te verwerken kreeg. Nee, het was vooral op de tribunes waar Ajax heerste en niet op het veld. Een grote groep Ajacieden naast het uitvak werd helaas al snel de deur gewezen en door een grote groep overdreven gretige stillen het stadion uitgezet. De tweede helft begon beter. Al snel kwam Ajax op gelijke hoogte en de wedstrijd kon alle kanten op. Desondanks bleef het bij deze 1-1 waardoor de titel nog minstens een week werd uitgesteld. Typerend dat de supporters van Vitesse stonden te juichen bij de 2-0 van Feyenoord, lijkt ons een directe concurrent maar wellicht zien ze dat in Arnhem of Londen anders. Wat een grap! Nieuw uitdoek Lang hebben we deze beslissing niet durven nemen, ons groepsdoek is ons immers heilig. Het groepsdoek, het belangrijkste eigendom van onze groep, is bekend in binnen- en buitenland. Door de jaren heen heeft het karakter gekregen en is het getekend door de tienduizenden kilometers die het heeft afgelegd en de pyroshows die het heeft meegemaakt. Littekens, die staan voor herinneringen. Altijd met ons mee, ons altijd trouw vertegenwoordigd. Op 29 mei 2003 was het huidige groepsdoek voor het eerst te zien op VAK410. Destijds nog niet het groepsdoek maar vanaf dat moment gewoon één van de vaste spandoeken op het vak. Vanaf het seizoen 2004-2005 werd het huidige doek het vaste gezicht met uitwedstrijden. Van Groningen tot Kerkrade en van Enschede tot aan Rotterdam. Maar natuurlijk ook in Europees verband bijvoorbeeld in Moskou, Tel Aviv, Kopenhagen, Manchester, Auxerre en Turijn. Door weer en wind, in voor- en tegenspoed. Altijd met ons mee maar vanaf nu met pensioen. De stof is op, de gaten worden groter en de letters worden elke week minder leesbaar doordat de verf loslaat. Versleten en op. Na al die jaren die ons zoveel mooie herinneringen hebben gebracht, hebben we de keuze gemaakt om het huidige groepsdoek te vervangen door een exacte replica. Want wachten tot er niets meer van het origineel over is, kunnen we niet over ons hart verkrijgen. Het doek ging namelijk hard achteruit. Geworden tot een onderdeel van de identiteit van VAK410 welke wij met trots gedragen hebben. Daarom hebben we gekozen voor een opvolger welke exact hetzelfde is, met liefde, vakmanschap en eigen handen gemaakt. Vanaf nu heeft VAK410 dus een nieuw groepsdoek, de opvolger van het origineel maar exact hetzelfde. En om goed te beginnen zijn we met een groot deel van de groep met het nieuwe doek op de foto gegaan, voorafgaand aan de wedstrijd Ajax-Twente. Vanaf Vitesse uit zal het nieuwe groepsdoek ook overal met ons meereizen. Dat het maar net zulke mooie tijden mag meemaken als het oude doek. Pagina 11 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 12