:4lO VAK41_0_ Anno £001 \w^/ Gecombineerd met de tekst uit een bekend Amsterdams lied en een levensecht hart, terwijl ondertussen het bijpassende lied klinkt uit de speakers van de Arena. Aan de Amsterdamse grachten Heb ik heel m'n hart voor altijd verpand Amsterdam vult mijn gedachten Als de mooiste stad in ons land Al die Amsterdamse mensen Al die lichtjes 's avonds laat op het Plein Niemand kan zich beter wensen □an een Amsterdammer te zijn Als de spelers het veld opkomen wordt de actie ook nog kracht bijgezet door een megadoek met een Amsterdamse gracht. Compleet met bootjes, geveltjes en één van de vele kerktorens die Amsterdam rijk is. Prachtig zicht op de Zuiderkerk vanaf de Groenburgwal. Hartje Amsterdam gelegen tussen de Nieuwmarkt en het Waterlooplein. Ajax en Amsterdam zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Een ode aan de mooiste stad in ons land was eens op z'n plaats. Deze kwam recht uit ons hart. Rood-witte Schare uit bij Vitesse Vitesse uit: onze eerste kans om de titel te prolongeren. Daarvoor moest er gewonnen worden en moest RKC tenminste één punt pakken in de Kuip. Hierdoor was de schaal dus aanwezig in Arnhem en wist Vitesse het Gelredome eens uit te verkopen. Trots werd gemeld dat het de zesde keer was dat er meer dan 20.000 man op de tribunes zaten. Hoeveel hiervan voor de landskampioen kwamen werd niet vermeld. Het was vroeg opstappen bij de Arena. Waarom we om 10.45 uur aanwezig moeten zijn voor een wedstrijd die om 14.30 uur begint op minder dan 100 kilometer afstand is ons totaal onduidelijk. Desondanks een uitverkocht uitvak en een grote afvaardiging van VAK410 die richting Gelderland afreisde. Vooraf was er groots aangekondigd dat er een gigantisch spandoek vertoond zou gaan worden voorafgaand aan de competitietopper. De initiatiefnemer meldde trots dat zelfs de Ajax supporters zouden gaan applaudisseren voor één van de grootste doeken ooit vertoond in Nederland. Daar sloeg deze beste man de plank toch even volledig mis; een spandoek laten drukken en daar trots op zijn? We wijdden er zelfs een tekstdoek aan: een spandoek maak je zelf! Bij de opkomst een lekker plaatje aan de Amsterdamse zijde. Rood witte schare stond er op het doek en het uitvak kleurde rood wit door middel van honderden vlaggen. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 11