Beste Frank Pepperoni O it is alweer de voorlaatste uitgave van De Meersche Helden van het seizoen 201 -2014 en stiekem durf ik jou en je team al te feliciteren met de vierde bittergarnituurschaal op rij. Natuurlijk een prestatie op zich, maar vooral een prestatie van formaat daar het kampioenschap wederom niet behaald is op basis van goed en verzorgd voetbal. Als ik de historie van Ajax er namelijk bij pak, en dan heb ik het even over de historie van Ajax die ik zelf heb meegemaakt, dan kan ik mij wel mooiere kampioensjaren voor de geest halen dan de laatste vier al was de thuis- en tevens kampioenswedstrijd tegen Twente een memorabele wedstrijd vol sfeer, spanning en uitbundigheid. Laten we dit seizoen dan ook maar snel uitspelen, kampioen worden en dan vlug uitkijken naar het seizoen 2014-2015, waarin ik persoonlijk veel verwacht van een voorhoede met Ricardo Kishna en Richairo Zivkovic. Als we daar nog een bewegende spits bijzetten kan je menig verdediging op zowel nationaal als internationaal niveau in elk geval zoek spelen. Het is dan dus niet de bedoeling dat je Kolbein in de spits zet, want die wordt dan waarschijnlijk net zo zoek gespeeld door zijn teamgenoten als de tegenstander. Op het middenveld is het de bedoeling dat de opbouw daadwerkelijk plaatsvindt en een snelle aansluiting wordt gerealiseerd met de voorhoede. Dus Daley niet meer op de linksachter positie zetten maar gewoon als middenvelder. Naast Kolbein denk ik dat het ook tijd wordt om afscheid te nemen van Christian Poulsen, want als je aanvallend voetbal wenst te realiseren dan is een verdedigende middenvelder niet de oplossing. Vernam dat jullie bezig zijn met wederom een speler van Barcelona genaamd Javier Espinosa. Misschien dat er hiermee nog een aanvallend ingestelde middenvelder bijkomt, al hoop ik vooral dat hij van meer waarde zal zijn dan zijn landgenoten Cuenca en Krkic, want de eerste deuk in een pakje boter moeten die twee nog maken. Voor de achterste linie zal er zeker nog versterking nodig zijn. Want ondanks dat de jeugd de toekomst heeft, zal het Ajax ook veel punten kosten als de verdediging volgend seizoen bestaat uit spelers als Veldman, van Rhijn, Van der Hoorn (wie?), Denswil en Riedewald. Natuurlijk allemaal spelers met veel potentie maar die gaan het zonder ervaren leermeester op de laatste lijn niet makkelijk krijgen. Ach, desnoods trek jezelf toch een paar keer je kicksen aan? Maar dan wel goed voordoen en niet wachten op een Perezje want daar is de huidige selectie al goed genoeg in. Nou genoeg geouwehoerd en nu gewoon nog even de nodige laatste punten pakken. Te beginnen vandaag tegen Twente. Op naar die grote zilveren frisbee. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 4

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 5