Groundhopping tour Salzburg MikeT Grödig ligt vlakbij Salzburg, dus voor ons een logische stap om ons naar dit dorpje te begeven. Na wat bezienswaardigheden in de Altstad van Salzburg bekeken te hebben, gingen we op zoek naar de bus richting Grödig. Aangezien we geen moer van het hele busgebeuren snapten besloten we te gaan lopen. Een lange tocht door bossen, boerengebied en Oostenrijkse alpenhuizen bracht ons 8 kilometer verder in Grödig. In the middle of nowhere staat daar een piepklein stadionnetje waar de sensatie van het huidige Bundesliga seizoen haar thuiswedstrijden speelt. SV Grödig speelde een aantal jaren geleden nog op amateurniveau. Vorig jaar promoveerde de dorpsclub onverwachts naar de Bundesliga. nadat het na de winterstop een achterstand van 9 punten goedmaakte. Dit seizoen staat de ploeg zeer verrassend op de 2e plaats!! Niets in het stadion/omgeving wijst hier echter op. De Unterbergs ArenA heeft 4QQQ plaatsen, maar de wedstrijd tegen Wiener Altstadt trok slechts 1 5QQ man (waaronder een 2Q-tal uitsupporters], We kochten voor 1 5 Euro een kaartje en vonden ons plekje al snel aan de bar van de kantine! Helaas mocht er geen alcohol verkocht worden, maar hier hadden we snel iets op gevonden. De plaatselijke carnavalspipo's verkochten schnapps! Er werden meteen 2Q schnappsjes afgetikt en onder het genot van de eerst helft naar binnen gewerkt. We stonden naast de kantine en hadden zo redelijk zicht op het veld, waar 22 voetballers aanmodderden op zeer te wensen overlatend niveau. Bij rust stond het Q-2. SV Grödig speelde de 2e helft beter, maar kon niet verder komen dan de aansluitingstreffer en verloor dus van Wiener Altstadt met 1-2. Na het laatste fluitsignaal hebben we aan de zijlijn laten weten dat Ajax Amsterdam op bezoek was in Grödig. Dit leidde tot een aantal memorabele momenten. Nummer 1Q Elsnig gaf zijn wedstrijdshirt en keeper Fend wilde zijn keepershandschoenen afstaan. Hij kwam er echter achter dat hij deze pas 1 keer aan had gehad en verzocht ons even te blijven wachten. 15 minuten later kwam hij, samen met de rest van het team, terug om uit te lopen. Hij gaf ons alsnog zijn oudere keepershandschoenen, klasse! Samen met de spelers op de foto, het veld betreden en meelopen naar de spelerstunnel geen enkel probleem in Grödig! Ook de materiaalman werd snel te vriend gemaakt, en hij zorgde nog eens voor 3 spelersshirts van afgelopen seizoen en petjes van de club. Ook de supporters in de kantine vonden onze aanwezigheid fantastisch en sponsorde ons sjaals en drankjes. Al met al een prachtige avond, wat laat zien dat voetbal in de kantlijn prachtig kan zijn! Op zondagmorgen werd de terugreis naar huis ingezet, maar niet zonder een tussenstop te maken bij de traktorband van Bayern en 1860 München. Wat een verschil met de voorgaande voetbalstadions in Oostenrijk. Het stadion in Munchen is verschrikkelijk! Grijze betonmassa zonder enige beleving/sfeer. Het stadion stamt uit 2005, en heeft een capaciteit van 71000 plaatsen bij Bundesliga wedstrijden. 4000 plaatsen minder bij internationale wedstrijden, omdat dan de staantribunes verbouwd moeten worden naar zitplaatsen. We kunnen ons voorstellen dat 1860 snakt naar een eigen stadion en dit gedrocht net als ons verafschuwd! Waar de wedstrijden van Bayern altijd uitverkocht zijn, komen op de wedstrijden van 1 860 rond de 1 8.000 toeschouwers af. Dit dekt bij lange na niet de huur van de Traktorband die 5,5 miljoen per jaar bedraagt. Het nieuwe Löwen-Stadion moet een capaciteit krijgen van 45.000 toeschouwers, we zijn benieuwd of de plannen doorgang gaan vinden! Laten we in ieder geval hopen dat we Bayern de komende jaren niet loten, want in dit stadion is niets stadion. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 35