Groundhopping tour Salzburg MikeT a de uitschakeling voor de Champions League dachten we wel even ver te komen in de Europa League. De loting gaf menigeen het volste vertrouwen dat een kwartfinale of halve finale tot de mogelijkheden kon behoren. Een enkeling droomde al van de finale! De thuiswedstrijd tegen Salzburg verliep echter desastreus en eindigde in een terechte 0-3 nederlaag. De trip naar Salzburg kreeg daarmee een andere dimensie. Doorkomen in de EL zou een zware kluif worden. Dus was deze trip de laatste mogelijkheid om eens verder rond te neuzen in de omgeving van een Europese speelstad. Wat is er mooier om eens te buurten bij de andere voetbalclubs in deze regio, wetende dat we de rest van het seizoen alleen in reeds bekende stadions in Nederland zullen komen? De trip naar Salzburg begon uiteraard met ons aller Ajax in het Wals-Siezenheim stadion van het energiegedrocht. Het stadion heeft 30QQ0 plaatsen, en is sinds 2007 geopend. Tegen Ajax waren 29.320 kaarten aan de man gebracht, het hoogste aantal toeschouwers bij een officiële wedstrijd. Het stadion is een typisch nieuwbouw stadion, ergens verstopt op een industriegebied naast de snelweg. Het grote probleem aan het stadion is de nadrukkelijke aanwezigheid van de sponsor. Overal waar je kijkt zie je wel iets wat een link legt met de sponsor. Verder heeft het stadion geen ziel, maar dat zal ook komen doordat de echte supporters Austria trouw gebleven zijn en dit team niet supporten! De dag na onze wedstrijd brachten we een bezoek aan de enige echte club van Salzburg, Austria Salzburg. Het commerciële gedrocht van de energiereus komt voort uit deze club. De supporters vonden dat de traditie van de club hiermee verdween en ze richtten een nieuwe club op, SV Austria Salzburg. In februari 2Q06 werd de oude naam en het oude logo geregistreerd. De nieuwe club startte in de 2. Klasse Nord, oftewel het zevende niveau in het Oostenrijkse voetbal. In het eerste seizoen werd de club kampioen en promoveerde naar de 1Klasse (zesde niveau]. Inmiddels speelt de club in de Regional Liga West (derde niveau] na vele promoties op rij. Austria speelt in het prachtig gelegen MyPhone Austria stadion met een capaciteit van 1 200 supporters. Het kostte ons wat moeite om het stadionnetje te vinden, maar het heeft wel charme. Kneuterig, slechts aan 1 kant een tribune, een enorm knollenveld en een klein fanshopje ergens in het stadion verstopt. Op veel plekken zie je weerzin tegen het nieuwe gedrocht, en dat vinden we uiteraard mooi om te zien! Momenteel is Austria bezig met de licentie voor de Oostenrijkse Bundesliga. Austria staat bovenaan in de Regional Liga West met 8 punten voorsprong op de nummer 2, dus wie weet zien we ze binnenkort terug op eerste divisie niveau (in Oostenrijk Erste Liga genoemd] waar deze ploeg zeker thuishoort. Onder het project 'Gemeinsam nach oben' wordt alles in het werk gesteld om de licentie te verkrijgen. Om te steunen kun je voor lOQEuro een steen kopen waar je naam op geplaatst wordt. Voor meer informatie hierover kun je de website van Austria Salzburg checken! Fuck RB! De dag na ons bezoek aan Austria kwamen we erachter dat de nummer 2 van de Oostenrijkse Bundesliga, SV Grödig, thuis speelde tegen Wiener Altstadt. Pagina 33 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 34